Na kandidátkách se objevuji i neznámé persony

REKLAMA

Už na podzim veřejnost v dalších volbách, tentokrát v komunálních nové karty. Politici si volna moc neužijí, kandidáti budou muset přesvědčit lidi o tom, že jsou právě ti, kteří si zaslouží jejich důvěru.


V Karlových Varech budou o voliče usilovat politici, které lidi už dobře znají. Asi první  je primátor Petr Kulhánek (KOA), který chce být opět zvole po téměř osmi létech v jednom kuse. Do politiky se chce vrátit, Milan Rusev, který chce kandidovat vedle jedničky Jinřicha Čermáka (bývalého člena ČSSD) za pirátskou stranu. Sociální demokracie nasadila do voleb neznámou Radomíru Poláčkovou, KSČM vsadila na nového lídra, podnikatele Martina Mareše. ODS povede do voleb současný karlovarský zastupitel Petr Bursík. Za hnutí Karlovaráci bude kandidovat dnes již bývalý ředitel nemocnice Josef März.


Tajemstvím je stále zahalena jednička hnutí ANO do komunálních voleb v Karlových Varech.

ČSSD postavila na novou jedničku bývalého hejtmana a advokáta Martina Havla, který se prezentuje tak,že neusiluje o nějaký velký návrat do politiky, vše podle jeho slov bere jen jako vstup do komunálu coby občan a zastupitel s tím, že současného povolání se vzdát nechce. Ze známých jmen se na kandidátce ČSSD objevuje na čtvrtém místě také exposlankyně Markéta Wernerová,  až na sedmém místě je současný náměstek primátora pro majetek a sociální věci Michal Riško.

Dvojkou za projektantem Petrem Bursíkem je na kandidátce právník Viktor Linhart a další úřednice Simona Vránová. Lékař Jiří Brdlík, kandiduje ze čtvrtého místa. První pětku uzavírá členka ODS Jana Milivojevičová.

Kandidátku do komunálních voleb má už téměř dokončenou i Karlovarská občanská alternativa. Petr Kulhánek povede kandidátku už do čtvrtého volebního období a znovu zkusí obhájit post primátora. KOA nasadí i důchodce Jiřího Klsáka, který je náměstek pro kulturu.

KSČM má už  také jasno. Dvojkou za lídrem Marešem je zastupitelka Věra Bartůňková, trojkou Jaroslav Borka, následuje František Finta a první pětku uzavírá Lukáš Bartůněk. 

Mnozí kandidáti budou kandidovat hned na prvních místech často bez zkušeností, jiné strany daly právě na zkušenost a za nimi už rostou  budoucí lídři.