22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Lidem nejvíce chybí bazén u Thermálu

KVListy_archiv

REKLAMA

Výsledky ankety, kterou uspořádalo vedení města po diskuzních fórech jsou zajímavé. Ze šestnácti  problémů se jako nejpalčivější obyvatelům města jeví vypuštěný a chátrající venkovní bazén u hotelu Thermal, který kritizují i mnozí návštěvníci z celé ČR.


Rada města proto pověřila primátora Petra Kulhánka (KOA) jednáním s vedením hotelu Thermal, aby požádal nápravu v co možná nejkratší době.

„Thermal má jít opakovaně po letošním Mezinárodním filmové festivalu do rekonstrukce, což by mohlo řešení tohoto problému urychlit,“ míní náměstci primátora Michal Riško (ČSSD) i Čestmír Bruštík (Volní). Však každoročně se rekonstrukce odkládá. Další co lidem vadí i nedostatek míst pro seniory v domově důchodců a prakticky žádná výstavba bytů pro mladé rodiny s dětmi.

Za problém obyvatelé považují také úklid města, který provádí externí firma na rozdíl od Sokolova a Chebu, kde mají vlastní komunalní služby. „V anketě hlasovalo okolo 1 200 respondentů a i zde vznikly potíže, protože 600 hlasů bylo neplatných. Duplicitní hlasování poznáme a ta jsme vyřadili. Pro příště máme dvě možnosti,buď anketa už nebude anonymní, jako tomu bylo nyní, ale hlasující se bude muset identifikovat. To znamená přihlásit se pod svým jménem i mailovou adresou,“ uvedl  Riško.

I přesto má právě otevřená anketa podle radních pro město velký význam, protože Karlovy Vary získaly ověřené problémy v rámci veřejného projednávání. Zpětná vazba možná některé překvapila, mnozí nejspíš už jen z nostalgie vzpomínají na koupání v Thermálu, kdy se ještě jediné venkovní a veřejné koupaliště s čistou vodou v Karlových Varech provozovalo nejen v létě, ale po celý rok.

Výsledky ankety

1. Bazén Thermal a jeho  stav
2. Bytová výstavba pro mladé a nedostatek míst pro seniory v domově důchodců
3 – 4. Zázemí pro mladou generaci
3.- 4. Atraktivní podněty pro přivedení lidí do Karlových Varů
5. Veřejný prostor – ulice, parky, náměstí
6. Úklid veřejných prostranství organizovaný městem

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.