14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Milion korun pro dětské domovy. Albert chce organizacím usnadnit aktuální fungování

REKLAMA

Nadační fond Albert vyhlásil v reakci na krizovou situaci mimořádnou grantovou výzvu, ve které rozdělí 1 000 000 korun. Podpoří tak každodenní fungování organizací, které se starají o děti a rodiny ze sociálně ohroženého prostředí v období epidemie koronaviru.

Aktuální situace přinesla neočekávané náklady také azylovým domům, ústavním zařízením a dalším neziskovým institucím. „Po celý rok hrdě podporujeme dětí a rodiny ze sociálně ohroženého prostředí. V tomto náročném období chceme být partnerem o to víc a usnadnit organizacím jejich každodenní fungování,“ říká Petra Režná, programová manažerka Nadačního fondu Albert.

Pomůcky pro domácí výuky i dezinfekce

Příspěvek, o který už nyní organizace ve zrychleném grantovém řízení žádají, mohou použít například na nákup ochranných pomůcek, dezinfekce, vitamínů nebo na pokrytí personálních nákladů spojených s doučováním dětí a další péčí během koronavirové krize.

„Přejeme všem především hodně zdraví a věříme, že už brzy se budeme moci vrátit ke všem volnočasovým aktivitám, které s radostí podporujeme,“ uzavírá Petra Režná.

Nadační fond Albert v loňském roce oslavil 10 let svého působení. Mezi dlouhodobé aktivity nadace patří projekty Bertík pomáhá, Obchůdky s Albertem, Do Alberta na praxi nebo vzdělávací program Zdravá 5, který je akreditovaný MŠMT.


 

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.