25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Nechtějí být nástrojem politikaření velkých stran

REKLAMA

Mediální moc, velkých stran a prezentovaná „pravda,“  která ničí koaliční partnery. Každý kdo se s hnutím ANO dá do koalice se díky brutálnímu marketingu „ANOISTŮ“ ocitá na pokraji existence. Možná, protože hnutí ANO mediálně každého uřve, tak bude mít problémy sehnat do koalice další užitečné otloukánky, kteří budou jen součástí hlasovací mašiny při řízení státu jako firmy.


Karlovy Vary Jednání o sestavení krajské koalice v Karlovarském kraji uvázla. Místní – Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj měst a obcí v úterý oznámili, že půjdou do opozice. Zdůvodnili to tím, že nechtějí být nástrojem politikaření velkých stran. Bez jejich hlasů v zastupitelstvu ale nemůže ani ANO s ODS ani STAN s Piráty a Volbou pro Karlovarský kraj (VOK) sestavit koalici.

ANO a ODS mají dohromady 17 hlasů ve 45členném zastupitelstvu, STAN, Piráti a VOK také 17 hlasů. Ve hře byly čtyři hlasy Místních a tři hlasy SNK1 – Starostů našeho kraje. Mimo jednání jsou zatím tři hlasy SPD.

„S hnutím ANO jsme na počátku vedli jednání jako s vítězem voleb a přišlo nám proto krajně zavádějící a neseriózní prezentovat tato jednání jako již jasnou tvorbu nové krajské koalice,“ uvedl lídr hnutí Místní a starosta Chodova Patrik Pizinger.

Zdroj: https://www.lidovky.cz


Demokracie a politické partnerství v posledních létech střídá brutální populismus, který se masivně mediálně šíří a ničí důvěru všech ve prospěch politicky angažovaných jednotlivců.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.