Světoznámé lázně – město duchů

REKLAMA

Karlovy Vary – město, kde sláva již dávno pominula, kde byznys z přírodních zdrojů město odevzdalo soukromníkům je dnes městem duchů.

“Venku je krásný den svítí sluníčko tak jsem se rozhodla, že po čtrnácti dnech karantény se půjdu projít a naberu trocha síly, až budeme zase chodit na turistiku. Moc se těším, až se všichni sejdeme ve zdraví.Ve městě kolem kostela Maří Magdalény jsou vidět jen dělníci, kteří opravuji silnice a lázeňské domy. Jinak je obyvatelstvo lázeňského města vzorné a nevychází ven. Jsou jen venku osiřelé sošky ve Smetanových sadech a u Thermálu zavřené stánky s předraženým zbožím pro neexistující turisty.Teď by mohly Vary natáčet film duchů,” napsala DZ.

Na rozdíl od lázeňských  zbohatlíků, nejvíce opatření vlády odnesou jejich zaměstnanci, kteří z kapitalistické výplaty “žili” z měsíce na měsíc a dnes jsou bez práce.

Lázeňské území ukazuje v plné nahotě, že je pouhou turistickou atrakcí a jen zdrojem k vydělávání peněz a bez skutečného života místních lidí ztrácí úplně svůj význam. Lidé Karlových Varů žijí řadu let jinde, daleko za řekou Ohře.

“Navoněná bída jen tiše mlčí.”