25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Potravinové banky pro chudé jsou v krizi

REKLAMA

Na poplach volají potravinové banky. Zásobami jsou na kritickém minimu. V ČR je o polovinu více lidí, kteří potřebují pomoc něž minulý rok. Celkem chybí v potravinových bankách více než 500 tun potravin. Vše komplikuje koronavirová pandemie, která způsobila výrazný nárůst lidí, kteří se ocitli v tíživé životní situaci a jsou v reálné chudobě, která hrozí stále většímu počtu lidí.

Za tím, co se krajští politici dohadují o to, kdo  uchvátí moc, tak dobrovolníci organizují sbírku potravin pro matky samoživitelky, lidi bez práce a bez domova, která se uskuteční v sobotu 21. listopadu ve vybraných obchodních řetězcích.

Foto MP KV
„Lidé budou moci v tento den od 8 hodin do 18 hodin věnovat trvanlivé potraviny nebo drogistické zboží,“ informoval Milan Hloušek, ředitel Potravinové banky Karlovarského kraje. Navíc až do 30. listopadu je možné darovat potraviny i prostřednictvím on-line nákupu.
V nejmenším a nejchudším kraji lidí bez domova stále přibývá. Jsou vidět na ulicích, autobusových zastávkách u odpadových nádob, kde hledají něco k snědku. To je výsledek práce politiků za posledních třicet let.

Dříve nikdo moc neznal pravý význam slova chudý nebo bezdomovec.

Česká republika má z demokratických zemí v Evropě jednu z nejnižších mezd, kdy si lidé za práci mohou dovolit jen přežít do další výplaty. Svoboda pohynu se pro mnohé stává jen možností,  jak se dostat do nuzně placené práce a zpět domů.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.