Policie odložila oznámení Babiše, ten ale do dnes na otázky novinářů neodpověděl

REKLAMA

Praha – Policie ČR odložila trestní oznámení, které podal šéf hnutí ANO Andrej Babiše kvůli uniklým nahrávkám jeho rozhovorů s novinářem Markem Přibilem. Nezjistily se skutečnosti, které by nasvědčovaly tomu, že byla naplněna skutková podstata některého z trestných činů. S odkazem na státního zástupce Martina Černého to uvedla Česká televize.

Další fígl jak odpoutat pozornost od zavržení hodných praktik při plánované likvidaci svých politických rivalů Babišovi nevyšel. Doposud Babiš neodpověděl na otázky, zdali si objednával kauzy na své kolegy ve vládě a další politiky, které načasovával na období před volbami, aby je politicky diskreditoval. Jedinou odpovědí byla informace pro media, že podal trestní oznámení. Se svými nízkými praktikami po vzoru nepřátelského převzetí se doposud nevypořádal a médiím na své neslušné praktiky a osnování mediálních útoků popisovaných v uniklých nahrávkách neodpověděl.

Jak uvedla ČTK : Babiš trestní oznámení podal letos v květnu v době, kdy vrcholila vládní krize a padl návrh na jeho odvolání z pozice ministra financí. Tvrdil tehdy, že oznámení podal, jelikož má dojem, že je léta sledován a odposloucháván.

Šéf hnutí ANO s Přibilem, který tehdy byl novinářem Mladé fronty Dnes, na uniklých nahrávkách diskutují například o připravovaných článcích, které se měly týkat politických rivalů, a o vhodném načasování jejich vydání. Později se objevily další nahrávky, na kterých oba muži debatují například o policejním vyšetřování některých kauz.

Společnost Mafra v minulosti uvedla, že nahrávku považuje za pochybnou a redaktora propustila. Mladá Fronta Dnes patří stejně jako Lidové noviny do mediální skupiny Mafra, která je součástí holdingu Agrofert. Babiš do února holding vlastnil, poté ho kvůli zákonu o střetu zájmů převedl do svěřenských fondů

“Načasovaná špína na kolegy připomíná praktiky STB, ale Babiš jako člen STB na Slovensku nebyl uznán a je nevinný, kdo se na něj snaží vše navléknout. Vždyť i poctivě podniká, průzračné dotace na Čapím hnízdě jsou jasnou informací pro voliče, že Babiš to myslí se svými firmami jenom dobře.”

*podobné články…

Hejtmanka dál kriminalizuje parkování v podzemních garážích

Karlovarský kraj si zakoupil od 1. ledna roku 2011 tři parkovací karty v podzemních garážích, na náměstí Milady Horákové, za které platil ročně 8 900 korun. Ale to se hejtmance Vildumetzové nelíbilo a […]