Náměstek primátorky byl na výslechu, sdělili mu obvinění

REKLAMA

Už ve čtvrtek se na  zpravodajských serverech objevila zpráva o tom, že náměstek karlovarské primátorky Petr Bursík (ODS) jeden den nemohl pracovat pro občany města a kraje, protože musel absolvovat nepříjemnou  proceduru. Nebyla to lázeňská procedura, jak jsou Karlovaráci zvyklí, ale výslech na Policii ČR – útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (NCOZ).

Je jasné, že ani okresní přebor Policie na Karlovarsku nic neví, protože vše řeší pražská centrála a ta nikomu nic nesděluje-

„To je vedeno ve věci, která nesouvisí s výkonem mého politického mandátu jako náměstka či zastupitele, ani s výkonem mé civilní profese. Nezískal jsem žádný osobní majetkový prospěch a nejsem si vědom toho, že bych tímto svým jednáním někomu způsobil újmu. Mohu pouze sdělit, že nespadám do kategorie tak zvaných hlavních obviněných,“ uvedl Bursík pro místní noviny.

V dalších dnech se uvidí jak to ODS vlastně myslela, když předseda Fiala plamenně už několik let živí svou politickou aktivitu právě tím, že obvinění politici mají odstoupit, očistit se a pak se teprve vrátit zpět do politiky.

Svými útoky na premiéra Babiše je předseda ODS velmi proslulý. V nejbližších dnech bude veřejnost seznámena s tím, jak to ODS s obviněnými politiky myslí doopravdy. Nebo zdali se jedná jen o politický hyenismus a prospěchářství z éry Českého klondike –  “zlatých devadesátek.”

Kolik dní bude v politice působit obviněný Bursík z ODS musí rozhodnout právě předseda Petr Fiala, který od svého nástupu mění image současné ODS.

Není možně, že několik let poleze ODS po zádech  premiéra Babiše, aby potom neměla jiný metr pro vlastní lidi.