20. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Krajská očkovací strategie není dodržována, chceme vědět proč

„Domnívali jsme se, že když vedení kraje s touto strategií přišlo, bude ji dodržovat. Jenže ono ji nedodržuje a navíc jde proti zájmům obyvatel Karlovarského kraje,“
REKLAMA

(Karlovy Vary, 21. 5. 2021)

Očkovací strategie Karlovarského kraje je schváleným dokumentem, který by měl být pro vedení kraje závazný. Měl by sloužit jako podklad pro rozdělování vakcín, registraci k očkování a pro mnoho dalších věcí souvisejících s očkováním proti nemoci covid-19.

„Domnívali jsme se, že když vedení kraje s touto strategií přišlo, bude ji dodržovat. Jenže ono ji nedodržuje a navíc jde proti zájmům obyvatel Karlovarského kraje,“ vysvětluje poslankyně parlamentu ČR a opoziční krajská zastupitelka Jana Mračková Vildumetzová.

Ve zmíněné strategii, kterou Karlovarský kraj představil na začátku letošního roku, bylo uvedeno, že očkovací centra budou otevřena v Karlových Varech, Chebu, Sokolově, Mariánských Lázních, Kraslicích, Aši, Chodově, Toužimi, Ostrově a Nejdku. Navíc bylo plánováno, že do menších obcí a měst po celém kraji bude zajíždět mobilní očkovací tým. Jenže v Aši, Kraslicích a Toužimi očkovací centrum kraj vůbec neotevřel.

Poslankyně proto pozvala na pondělní zasedání krajského zastupitelstva starosty těchto měst. „Budeme se ptát, proč není dodržována krajská očkovací strategie. Chtěla bych, aby se k otázce očkování vyjádřili i starostové měst, kde se mělo očkovat a stále se neočkuje. Máme totiž informace od obyvatel těchto měst, kteří čekali na otevření centra ve svém městě a nyní musejí na očkování dojíždět jinam. Lidé se zlobí, že kraj svůj slib nedodržel,“ pokračuje poslankyně.

Nyní se navíc ukazuje, že některé vakcíny, které byly v minulých týdnech náročné na skladování a musely se skladovat při velmi nízkých teplotách, mají delší trvanlivost a nemusejí být hluboce zmrazeny.

„Navíc by podle mých informací měly vakcíny přicházet v menších baleních, což by mělo být výhodou právě pro menší očkovací centra. Proto nechápeme snahu vedení kraje, že chce například centrum v Chodově, Ostrově popřípadě v Mariánských Lázních zrušit,“ dodává Mračková Vildumetzová.


Komentář KVL:

Politici nemusí vždy krást, stačí jen bezhlavě utrácet a rozdávat kamarádům…

Rozk ulhaná krajská koalice pod vedením hejtmana Kulhánka se více, než na strategické cíle zaměřuje rozdělování neinvestičních dotací pro kamarády cechu kejklířského a kumštu komediálního. Při tom se neštítí sebrat peníze původně určené pro aktivní důchodce, aby se zalepil jeden „festiválek“ pro neziskovku koaliční zastupitelky.
Vyrabované Karlovy Vary, kde se dno poklady blýská prázdnotou až přechází zrak, jsou po osmiletém vládnutí politika Kulhánka (novináře a ekonoma) živoucím mementem. Za osm let Karlovy Vary doslova schuly a pomalu se z celého města stává jedna „veliká vyloučená lokalita.“
Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.