ODS chce dohodnout koalici v Karlovarském kraji

REKLAMA

Neschopnost dohodnout se na vládnoucí koalici v Karlovarském kraji trvá už déle než měsíc. O její složení se pokoušelo jak vítězné hnutí ANO, tak STAN společně s Piráty. Nyní se pomyslného kormidla snaží ujmout ODS a KDU-ČSL, které se snaží rozdělené politiky spojit v novém modelu krajské koalice, kde budou jazýčkem na vahách. Rozhodne ODS o osudu a budoucí tváři koalice?

Ustavující zastupitelstvo dá možná vzniku koalice bez vítězného hnutí ANO.

V případě, že by ODS získala hejtmana, bude to doslova husarský kousek, protože bude mít pouhé dva stranické zastupitele z 45. členného zastupitelstva.
Do jaké míry se na krajskou úroveň přelívají stranická vymezení z vrcholných orgánů znesvářené ODS a ANO není jasné, protože si doposud obě strany na krajské úrovni výborně rozuměly.
Ustavující zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje je naplánováno na 12. listopadu. Nově zvolení zastupitelé se sejdou v míčové hale KV Arény v 11 hodin, kde se uvidí jaký nabere nová politická reprezentace směr.

Stranické aparáty už  dávno řeší budoucí možné uspořádání po sněmovních volbách, kde se formují skupiny, které s hnutím ANO v dalším období už vůbec nepočítají.


POLITICKÉ PARADOXY

Rozdělení pražských šéfů je z nedávné minulosti stejně paradoxní, jako svatba bývalé hejtmanky Jany Vildumetzové z hnutí ANO a vysoce postaveného člena ODS Jana Mračka.

zdroj:ČT

zdroj:facebook