ODS říká stop ubytovnám a co územnímu plánu

REKLAMA

Ve veřejném prostoru se objevila slova Pera Bursíka, lídra ODS za Karlovy Vary, která se vyjadřují k volební tématice pravicové strany

,,Pane Mikoláši, jak je již v samotném článku zmíněno, na problematiku týkající se ubytoven v Karlových Varech a s nimi spojený výskyt sociálně negativních jevů v okolí ubytoven jsme upozorňovali ve volební kampani již v roce 2014 a byla jednou z důležitých částí našeho volebního programu ODS. Heslo Stop ubytovnám bylo v roce 2014 jako jedno z hlavních hesel v naší billboardové kampani a bude heslem i pro volební kampaň v roce 2018. Z naší strany se tedy rozhodně nejedná o účelově objevený zájem.” S pozdravem Petr Bursík

Z úst pravicového politika se sociální témata skutečně poslouchají jen velmi těžko, až skoro jako účelové předvolební, ale tak to vnímá mnoho občanů, však pravicová pracovitost zůstává neodhalena.

Trochu nám zapadá práce lídra ODS v zastupitelstvu za poslední čtyři roky volebního období. Nejen, že politik Bursík (ODS) asi neovládá jako stavař terminologii sociálně patologických jevů, ale především zcela úplně zapomíná voličům sdělit výsledek své práce a splnění jediného úkolu jako pověřeného zastupitele pro Územní plán, který mu zastupitelé jako poctivému odborníkovi svěřili.

Územní plán města pod vedením odborníka Petra Bursíka není ani po čtyřech létech hotový. Pod jeho vedením a spolurozhodováním v orgánech města a pracovních skupinách byly vyplaceny z městské pokladny nemalé finanční prostředky přímo do kapes odborníků, ale Územní plán Karlovy Vary opět nemají.

Politici skutečně pracovali, nebo se jednalo jen o trafiky za podporu osmiletého Kulhánkovo paradoxu vládnutí_

Zeptali jsme se osoby nejpovolanější, zastupitele Bursíka, který byl pověřen tvorbou Územního plánu Karlových Varů a za celé čtyři roky ho nebyl schopný dotáhnout do konce.

  • Jak hodnotíte svou čtyřletou práci v pracovních skupinách pro tvorbu Územního plánu?
  • Jaká byla měsíční odměna za práci pověřeného zastupitele pro ÚP?
  • Jaká byla měsíční odměna za práci v pracovní skupině pro ÚP?
  • Kdy bude podle Vás hotový ÚP pro Karlovy Vary?
    Kdy a proč pracovní skupina pro ÚP skončila?

Na písemné otázky Karlovarských listů zaslané před měsícem novopečený nominant za ODS na náměstka pro investice neodpověděl.

O tom, že se bude na územním plánu podílet pracovní skupina, rozhodla městská rada ve složení KOA, ANO a KVC  v prosinci 2014, od července 2015 přibyl pátý odborník. Experti dostali od města za nekončenou práci 4,5 milionu korun.

Členům pracovní skupiny byla stanovena Kulhánkovo koalicí odměna ve výši 20 tisíc korun měsíčně.

Náklady na činnost skupiny jsou tedy za tři a půl roku 4,5 milionu korun. Původně měla skončit v roce 2015, ale když se údajně ukázalo, že rok na projednání návrhu územního plánu nestačí, prodloužila se její existence do konce června 2018. Následně ji nahradila nově vzniklá Kancelář architektury města. Ta je příspěvkovou organizací města a už občany stála dalších více než 5 miliónů.

„Domlouvali jsme se, že dokončení územního plánu je jednou z priorit celé koalice. Jako Karlovaráci máme v gesci obory, které s územním plánem souvisejí, a vzhledem k tomu, že pan Bursík už ho měl na starosti dost dlouho, tak si myslím, že je na čase změna,“ uvedla Hana Zemanová (Karlovaráci), která je nominovaná na náměstkyni pro majetek.
Faktem je, že odborník a politik Bursík svou čtyřletou práci vůbec nedokončil i přes to, že za ni bral peníze, nebyl ochoten odpovědět našim čtenářům ani na to, kolik pobíral z veřejných peněz měsíčně za úkol, který mu zastupitelstvo města na čtyři roky svěřilo. Dokument je přitom zásadní pro budoucí investory a budoucímu náměstkovi pro investice bude rukojetí pro další rozvoj města.
Střípky z dřívějšího působení ODS v roce 2012 z období spolupráce s KOA, ODS, NEZÁVISLÍ a TOP09. po prvním rozpadu ,,Kulhánkovo transparentní koalice.”

zdroj : youtube/ČT