Pekarová z TOP 09 říká, vlády se nemají starat o lidi

Předsedkyně sněmovny a TOP 09 Pekarová Adamová v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News opět odmítla plošnou podporu jako populistickou. Schillerová zase obvinila vládní koalici z arogance moci.

„Vlády se nemají starat o lidi, vlády se mají postarat o to, aby tady bylo bezpečno, bezpečí je první předpoklad toho, aby se nám vůbec nějak dařilo,“ řekla Pekarová Adamová v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu. Snižování daně z přidané hodnoty u energií nebo pohonných hmot, jak to navrhuje ANO, je podle ní krátkodobé řešení, které by posléze způsobilo skokový růst inflace. „Udělat plošná populistická opatření není dlouhodobě udržitelné ani to není řešení,“ prohlásila.

Schillerová zase poukazovala na rostoucí inflaci, která přesáhla 11 procent. „Lidé mají problémy teď,“ zdůraznila. V důsledku zvyšujících se cen má vláda více peněz z daně z přidané hodnoty a jejich část by měla lidem vrátit, míní.

Pekarová Adamová ale trvala na tom, že stát má pomáhat jen těm lidem, kteří zdražování nezvládnou, což podle ní také činí. „Děláme všechno pro to, aby dopady na občany nebyly tak masivní,“ uvedla.

Mnoho politiků už hovoří o asociální politice, kterou vede pěti slepenec ODS, KDU ČSL, STAN, TOP 09 a neviditelných PIRÁTŮ, kteří se svými protikorupčními plány úplně zmizeli z veřejného prostoru.

Podle předsedkyně sněmovny je základním cílem porážka ruského prezidenta, „diktátora“ Vladimira Putina, což se podaří podle ní jen tehdy, pokud bude demokratický svět i česká společnost jednotná. „Každý, kdo se nesnaží pomoci, každý, kdo se snaží na tom profitovat, ať už štvaním částí společnosti proti sobě, nebo proti uprchlíkům, pomáhá diktátorovi Putinovi,“ prohlásila.

Stále více lidí, kteří poctivě pracují, jejich příjmy pomalu nestačí na to, aby z české mzdy přežili bez zadlužování do další výplaty. Asi nejhůře na tom jsou opět samoživitelé s dětmi a osamocení důchodci, kteří za současné vlády žijí z ruky do pusy.


„Když Pekarová z TOP 09 říká, že vlády se nemají starat o lidi, tak lidi nemusí volit takové vlády,“ říká bývalý karlovarský politik Michal Riško, který nevylučuje, že bude podporovat nová politická uskupení, která změnu v politice uskuteční a nebudou o ní jen před volbami populisticky mluvit, aby obalamutili zoufalé voliče.