Politici selhali, vítězí mocenské boje za hranicemi hnusu

REKLAMA

Vznik nové koalice v Karlovarském kraji připomíná více nakupování zastupitelů jako na trhu u hokynářky pod dohledem ODS, než reflektování hlasů voličů podle toho, jak rozdali karty.

Uskupení okolo  vítězného hnutí ANO se rozšířilo o další mandát. Aktuálně má 20 mandátů, protože k ODS/ KDU-ČSL a přeběhlíkům za Hnutí Karlovaráci Václava Skuhravého a Jiřího Brdlíka se náhle přidala starostka Nové Role Jitka Pokorná zvolená jako nezávislá za hnutí SNK1 – Starostové našeho kraje.

Postupné odlupování zastupitelů připomíná spíš oloupávání perníkové chaloupky, než reflexi výsledků voleb. Na to politici z hnutí ANO a ODS asi hned po volbách zapomněli a hrají si na svém bezohledném písečku jako za starých časů, kdy se privatizovalo za bílého dne pod heslem:  “Co můžeš urvat dnes, neodkládej na zítřek.”

O utvoření široké koalice v Karlovarském kraji se snaží lídr za STAN Petr Kulhánek a za Piráty Vojtěch Franta. Koalice STAN, Piráti, ODS/KDU-ČSL, Místní, VOK a SNK 1. může mít osmadvacet zastupitelů a navrhuje rozdělení postů i hejtmana Karlovarského kraje a reflektují více vůli voličů než slepenec ANO a ODS.

Stále více prosakuje na povrch lobismus toho nejhrubšího zrna kmotrů, kteří si platí politické loutky, aby dosáhli hlouběji do veřejných rozpočtů pro podporu svých soukromých zájmů na úkor ostatních.

Někteří partajníci loví zastupitelé jako hračky v loutkovém divadélku, jiní si pletou politiku s hokejovou přesilovkou s rozhodčím v zádech.

Mocenské boje o politickou moc  nemají daleko k hnusu, za hranicemi idejí ve prospěch všech, kteří ještě přišli volit.

Političtí podnikatelé nemají kromě vlastních, věčně hladových pupků pro lidi nic, co by jim mohli nabídnout.