Opět ČSSD stáhne před Babišem ocas?

REKLAMA

Šmarda požádal Hamáčka o stažení nominace

Pondělní jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) a předsedou socialistů Janem Hamáčkem nepřineslo žádný výsledek.

Nehutnou tříměsíční tahanici o ministra kultury nakonec ukončil kandidát na tento post, Michal Šmarda. Hamáčka prý večer požádal, aby jeho nominaci stáhl.

„Samozřejmě není možné být členem vlády proti vůli premiéra. Kdyby pan Babiš k tomuto názoru dospěl už před třemi měsíci, kdy měl všechny informace, které potřeboval, tak jsme si mohli všechny taškařice ušetřit,“ řekl Právu Šmarda.

Hamáček prý rozhodnutí  Šmardy respektuje

„Rozhodnutí Michala Šmardy vzdát se kandidatury respektuji a lidsky chápu, jakkoliv mě to mrzí,” uvedl Hamáček na Facebooku, ale tento krok mu umožní totálně poníženou ČSSD dál ohýbat hřbet a udržovat agónii, která socialisty už zcela připravila o důvěryhodnost voličů.

Ještě v rozhovoru Šmarda odmítal, že by se kandidatury chtěl vzdát, protože by to považoval za bodnutí předsedy Hamáčka do zad a v pondělí se jako pokorný beránek své kandidatury v přímé přenosu na ČT vzdal.

Zoufalé socialisty opět hodil přes palubu premiér Babiš, když obrátil a odůvodnil si vše mediálními výstupy Šmardy.

Šmarda si na Babiše veřejně postěžoval na řekl, že takhle se chlapy  nechovají s tím, že on sám pro pokračování ve vládě není a ČSSD dá své doporučení.

Hra prezidenta  Zemana pokračuje dál…. ústavní právníci skřípou zuby.