22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Zastupitel rozdával hesla do neveřejných agend města

KVListy

REKLAMA

Zastupitel města Karlovy Vary Ing. Otmar Homolka z hnutí OCOJIMJDE byl po šetření kontrolního výboru a právního odboru označen jako ten, který prostřednictvím svých přihlašovacích údajů, opakovaně hlasoval v anketě soutěže Stavby Karlovarského kraje.

Nezodpovědnost nebo nevědomost

Nikdo, ale ani netušil, že by Homolka  podle svých slov rozdával své osobní přihlašovací údaje dalším osobám. Krátce po té, co na zastupitelstvu zaznělo z Homolkovo úst, že je kolegy a úředníky obviňován neprávem sám celou situaci ospravedlnil tak, že na jednání zastupitelstva veřejně oznámil, že své osobní údaje rozdal dalším osobám. Homolka ale už neřekl komu své osobní přihlašovací údaje, které jsou určeny výhradně pro zastupitele předal.

Veřejná ostuda 

O co Homolkovi jde, když předal hesla ke svému účtu. Je jasné, že pod jeho přihlášením nejen, že docházelo k opakovanému hlasování v soutěži, ale i ke stahování dokumentů, které nebyly veřejné a byly určeny pouze pro zastupitele a zaměstnance města. Nejen, že Homolka neuvedl nikoho konkrétního, kdo od něj údajně dostal jeho osobní přihlašovací údaje, ale vše spláchnul tím,  že nenese odpovědnost za to, co svým nezodpovědným chováním nepřímo způsobil, protože tvrdí, že on sám nepodváděl. Ale někomu, dosud neznámému podvádět umožnil.

Přechod do protiútoku

Homolka, který svým jednáním způsobil přinejmenším to, že umožnil dalším osobám udělat městu ostudu při pokusu ovlivňování v soutěži, ale také neoprávněně stahovat neveřejné dokumenty chce dnes, aby se mu omluvili ti, kteří se odpovědně zajímali o objektivní zjištění celé kauzy.

Diagnóza není omluva

Na zastupitelstvu Homolkovo chování popsal dotazovaný zaměstnanec magistrátu, který přirovnal jeho chování tak, jakoby někdo dal někomu svou platební kartu a PIN a pak se divil, že jeho účet byl vyčištěn. Homolka vše ještě rozviřuje tím, že se domáhá veřejné omluvy, ale jméno toho, kdo vše způsobil Homolka dosud neuvedl.

Kdo to způsobil, ať se omluví

Možná právě ten, kdo údajně na účet Homolky tropil nepravosti je tím, kdo by se měl umluvil ne více Homolkovi, ale všem zastupitelům a občanům města.

Ale ten pravý viník, který opakovaně zneužil neveřejný přístup je právě díky zastupiteli Homolkovi stále v anonymitě.

Policie snad přijde všemu na kloub

Během celé kauzy se věcí začala zabývat Policie, která snad zjistí, kdo si platí  internetové připojení, kterým se přihlašoval prostřednictvím Homolkovo přihlašovacích údajů a O co mu šlo?! 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.