13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Opozice se opět pokusí odvolat radního Jindřicha Čermáka

(Karlovy Vary, 25. 2. 2023)
Pondělní zasedání zastupitelů Karlovarského kraje bude opět vyostřené. Opozice se totiž nehodlá vzdát svého požadavku na výměnu radního pro školství Jindřicha Čermáka (Piráti), který nezvládá svoji práci. „Na lednovém zasedání zastupitelstva jsme požádali koalici, aby radního Čermáka odvolala z funkce a nahradila schopnějším a pracovitějším politikem,“ vysvětluje poslankyně parlamentu a předsedkyně zastupitelského klubu Jana Mračková Vildumetzová (ANO).
Opozice je v otázce výměny radního Jindřicha Čermáka jednotná a vedle zastupitelů hnutí ANO požadují jeho výměnu i zástupci několika dalších politických stran a hnutí. „Radní Čermák dlouhodobě nezvládá svoji práce a navíc se na veřejnosti prezentuje naprosto nevhodným chováním. Jsme přesvědčeni, že současná vládnoucí koalice má ve svém středu politika, který by dokázal funkci radního pro školství vykonávat daleko lépe a zodpovědněji,“ doplňuje Erik Klimeš (ANO), krajský zastupitel a člen školského výboru.
Kritika opozičních politiků se na hlavu radního Čermáka snáší dlouhodobě a většina z nich si nedovede představit, že by tuto funkci zastával až do konce volebního období. „Od požadavku na výměnu radního Čermáka neustoupíme. Školství je jedním z nejpalčivějších problémů našeho regionu a potřebuje silného, schopného a erudovaného politika, který mu bude rozumět, bude mít vizi a hlavně bude pracovat. To se o současném radním rozhodně říci nedá,“ doplňuje starosta Mariánských Lázní Martin Hurajčík (ANO).
Radní Jindřich Čermák je v posledních týdnech velmi kritizován za snahu uzavřít plavecký bazén v Domově mládeže v Karlových Varech Drahovicích. Tato otázka se na základě velmi nekompromisního postoje opozice začala řešit ve vedení celého kraje a podle posledních informací by měl být provoz bazénu zachován. I to je ale důsledek toho, že radní zodpovědný za tuto problematiku ji vyřešit sám nedokázal a nedokáže. V minulosti navíc Čermák čelil výtkám ohledně podivného náborového projektu pro získání učitelů, který zastupitelé odmítli podpořit, ale peníze v rozpočtu jsou schválené.
„Od posledního zasedání zastupitelstva uběhl měsíc a my věříme, že nám na pondělním jednání zastupitelstva hejtman Petr Kulhánek (STAN) sdělí, jak náš požadavek na výměnu radního Jindřicha Čermáka řeší nebo vyřešil,“ dodal starosta Chebu Jan Vrba (ANO) s tím, že pokud otázku výměny radního pro školství koalice nevyřešila, budou opoziční zastupitelé opět požadovat jeho okamžité odvolání.

Politik Jindřich Čermák

  • V minulosti se dlouhé roky aktivně, ač neúspěšně zapojoval jako mladý sociální demokrat v ČSSD
  • ČSSD nikdy nedala Čermákovi příležitost pro významnější politické angažování
  • Po odchodu z ČSSD  se několik let neúspěšně politicky zapojoval v komunálních iniciativách
  • V posledních létech pro svou politickou angažovanost vstoupil do strany Piráti
  • Pod značkou Piráti byl zvolen jako zastupitel města Karlovy Vary a radní pro školství Karlovarského kraje  

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.