14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Kulhánkův trojblok se rozkládá

REKLAMA

„Tvoříme tak jeden blok se 17 mandáty. Rádi bychom, aby se k nám přidali i Místní a SNK1. Dohromady bychom pak dali čtyřiadvacetičlennou koalici,“ uvedl lídr Petr Kulhánek, který by se v případě této dohody mohl stát hejtmanem.

Ale to už neplatí. VOK složený  z větší části z členů tradičních politických stran, kteří se přeskupili i do hnutí Karlovaráci se překvapivě trhnul.

Patová situace, kdy proti sobě stálo hnutí AN0 (13 mandátů) a trojblok Piráty STAN a Volba pro kraj (VOK) s podporou Karlovaráků (dohromady 17 mandátů), rozbili právě Karlovaráci.

Z pohledu stran je vše trochu zmatené, ale politické karty míchají opět současní a bývalí členové ODS, kteří jsou po debaklu ODS v minulých létech integrovaní v jiných politických stranách z leva doprava a dnes se tváří jako HNHRM, ANO, VOK, KARLOVARÁCI a další subjekty dnes ovládají „modré straky“ v nových nablýskaných kabátech.

Privatizační  ODS může být opět  pomyslným jazýčkem na misce vah, při sestavování krajské koalice.

Jedinou vadou na kráse, kterou mají tato spojení z rozumu je to, že celou  ODS neúnavně kritizuje majitel hnutí ANO a jeho předseda Andrej Babiš, který jako premiér České republiky veřejně s ODS doslova válčí.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.