25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

REKLAMA
Může lékař beztrestně navádět na sociálních sítích k zabíjení, není takové chování už trestným činem?
Sokolovský primář Martin Straka zaujal v týdnu média svým komentářem, ve kterém navrhoval kyanid na Okamuru, který dlouhé hodiny řečnil ve Sněmovně kvůli odsunutí nového pandemického zákona. Straka se nyní za svůj nevhodný komentář veřejně omluvil.

Sokolovský primář reagoval na Twitteru na původní komentář, ve kterém uživatel s nadsázkou navrhoval dát Okamurovi do pití projímadlo, aby se vyřešily obstrukce kolem pandemického zákona.

Uživatel původní komentář již vymazal. Na Twitteru zůstala jen reakce Straky, ve které nabízí místo projímavého gutalaxu jako alternativní možnost jedovatý kyanid.

Primář Straka kandidoval za TOP 09 v roce 2018, kdy se stal zastupitelem obce Dobřany. Facebooková stránka TOP 09 pro Plzeňský kraj se na podzim 2020 pochlubila jeho vyjádřením k probíhající pandemii koronaviru. Z webu TOP 09 byl však později článek vymazán. Ještě před rokem se Straka objevil i na celorepublikovém profilu TOP 09 na Twitteru, kde byl uveden jako člen TOP 09, ale podle posleních informací je spíš politický sympatizant a nikoliv člen.

zdroj:instazpravy.cz


KOMENTÁŘ KVL

V minulotosti „felčar“ kandidoval za vládní TOP09, kterou opakovaně s dalšími stranami využíval jako výtahu k moci i současný hejtman Petr Kulhánek. Od lékaře by nikdo kyanid asi neočekával, a to ani ve chvíli, kdy je pro něj politicky nepřijatelné. Každý přeci neskládá hippokratovu přísahu, aby své chování akceleroval veřejně takovým způsobem.

Celou událost by měla důkladně prošetřit policie, aby si lidé uměli udělat obrázek o tom, co si může občan dovolit, a co za takové jednání bude následovat. V případě lékaře by to mělo platit dvojnásobně za předpokladu, že jeho psychický stav je bez trvalých patologických změn.

V příštích týdnech uvidíme,  jak se posunou hranice, kam až se dá zajít a za jakou cenu.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.