13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Otevřený dopis vládě ČR

REKLAMA

Vážená vládo ČR,

jako lékař praktik Vás důrazně žádám, abyste s okamžitou platností zanechali strašení obyvatelstva  a zavádění dalších nesmyslných opatření proti šíření infekce Covid 19, které akorát povedou k dalším devastačním zdravotním a ekonomickým důsledkům v zemi, kdy zodpovědnost a hlavní podíl viny přenášíte na nevinné lidi.

Především Vy sami jste zodpovědní a vinni za trestuhodné zanedbání posílení hygienických stanic, rychlost testování a vyhodnocování vzorků, na které jste se mohli po několik měsíců řádně připravit. Do dnešního dne jste nebyli schopni uvést do praxe alespoň tak výkonný systém v trasování, jaký mají některé okolní země. To, že je potenciálním pacientům oznámeno, že by mohli být covid pozitivní, znamená, že tito lidé běhají ještě i několik dnů, než se dostanou na odběr, a nebo několik dnů čekají na výsledky. V této dlouhé fázi samozřejmě nakazí další – v pracovním prostředí, v rodinách atd., protože naprostá většina ani netuší, že jsou pozitivní, jelikož nemají žádné příznaky. Toto je bohužel každodenní zkušenost, takto to probíhá v České republice!  

Pokud se toto naprosto zásadní opatření opravdu rychle nezlepší, jsou další restrikce proti obyvatelstvu jen kapkou v moři, co by mohlo šíření infekce důsledně zabránit a celé masivní promořování společnosti může ještě další měsíce pokračovat a zatěžovat především již tak přetížený zdravotnický systém. To, že Vaše celé chaotické počínání v zavádění někdy naprosto nesmyslných opatření ze dne na den, pravděpodobně povede k celkovému bankrotu země, je druhá a závažná věc.

Český národ samozřejmě můžete poprosit, aby pomohl některými ověřenými metodami šíření koronaviru také zabránit. Nošení roušek v uzavřených prostorech, omezení kontaktů, dezinfekce. Tyto metody ale nejsou žádnou velkou spásou, pokud nefunguje to hlavní – trasování a rychlé vyhledávání kontaktů, otestování. Žádné nošení roušek nefunguje tak, jak to stále hlásáte. Omezeně určitě, ale i já jsem měl již několik pacientů s rouškami, kteří se i s nimi nakazili.

Místo zásadní změny systému ve vyhledávání, který by fungoval rychle, přinášíte v televizi jen morbidní zprávy o počtu mrtvých, které zanechávají především u starších seniorů velké psychické problémy. To, že každodenně umírají na další nemoci stovky lidí a většinou se zásadními jinými nemocemi, to jaksi do nynější doby není nikde řečeno.

Pane Prymulo, Vy do médií mluvíte holé nesmysly, protože starší občané by v žádném případě neměli zůstávat zavřeni po dlouhé dny doma, ale naopak co nejvíce chodit na procházky do lesa, do parku, a tak posilovat imunitní a oběhový systém. Tím se samozřejmě nemyslí, aby navštěvovali nákupní centra a jiná místa s velkým počtem lidí.

Již od jara se u mnohých velmi zhoršil celkový stav pohybového aparátu a Vašimi opravdu nesmyslnými příkazy – nošením roušek kdesi po venku byly zaznamenány i velmi těžké záněty nosohltanu a kožní onemocnění.  

Já a mnozí další Vás opravdu důrazně žádáme, abyste zanechal i s prezidentem výroků, že jediná zbraň občanů je nošení roušek, a ještě je více zatěžoval někde v přírodě těmito holými nesmysly! Mně jako člověku, který se celý život stará o pacienty s nejrůznějšími virovými onemocněními, nebudete vyprávět ty Vaše báchorky, že špinavá rouška, někde venku pomůže. Bohužel je část národa, která má asi jen velmi mizerné vzdělání v této oblasti, a ta Vám může tyto holé nesmysly věřit. To, že to má spíše negativní charakter, potom nemůže vůbec zhodnotit.

Raději se postarejte o to, aby obyvatelstvo mělo roušky do uzavřených prostor co nejlevnější, a ne za nynější nehorázné ceny, aby je mohli v nějakých důstojných intervalech měnit, a ne chodit celý den v jedné znečištěné roušce, jak se to nyní praktikuje.

Pokud nejste schopni vybudovat organizačně systém na rychlé trasování, seberte se a zmizte z vedoucích funkcí ve státní správě. Protože v mnohých zemích tato hlavní věc funguje docela obstojně a žádné restrikce ala Česko tam nemají.

Od jara jste uměli akorát podporovat lidi v udávání a donášení na souseda, že nemá venku naprosto nesmyslně kus špinavého hadru na puse. Celé toto divadlo soudruha Babiše a Hamáčka připomínalo počínání zločinecké komunistické strany v minulosti.  Kdybyste byli zodpovědní politici, požádali byste známé osobnosti země, lékaře, pedagogy, umělce, kteří by občanům přinášeli přijatelnou formou školení o dodržování pravidel v době této epidemie a ne způsobem udej souseda!

To, jak trestuhodně nakládáte se zdravotníky z těch nejrizikovějších oddělení nemocnic je výsměch. Zeptejte se v zahraničí, jak se k těmto speciálně vyškoleným lékařům, sestrám, a i pomocnému personálu chovají. Vy si myslíte, že Vám půjdou do tohoto chaosu pomáhat ze zahraničí, když po několik měsíců prakticky nic nezaplatíte za tak náročné služby? Proč by to dělali, když s nimi v západních zemích jednají o dost jinak? Co máte okolo sebe za odborníky, když nejlepší zdravotníci v zemi řeknou, že zavření 1.stupňů ZŠ ohrožuje na životech lidi na covid odděleních, protože odborně vyškolený personál zůstane doma s dětmi, a přesto to uděláte a náhradu nemáte!

Pro mě a určitě mnoho dalších spoluobčanů jste neschopná vláda, která veškerá opatření provádí tzv. od zdi ke zdi, jak jí to hodí.

Protože jsem jen jeden z tisíců lékařů a sám v této věci nic nezmůžu, musím se starat i o jiné nemocné a ani se nechci do dalších hloupých debat někde přes sociální sítě pouštět,

žádám velmi naléhavě všechny opoziční strany, nezávislá média, odborníky, aby vyvinuly tlak na to, aby se začalo opravdu řešit to, co může danou situaci zlepšit – tedy schopný systém trasování a rychlost vyhodnocování, a ne aby tato opravdu šílená vláda zaváděla další nesmyslné restrikce, které akorát ještě celý stav obyvatelstva zhorší.

 

S pozdravem

MUDr. Jan Veselý Praha

A další


*) autorský text

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.