13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Pod svícnem je největší tma

REKLAMA

Z Faltýnka se stává klasický výběrčí, prozradil Pelta nechtěně policii

Díky nahranému rozhovoru státní zástupce v žalobě popisuje, jak si Miroslav Pelta náměstkyni Kratochvílové postěžoval, že jsou z Faltýnka všichni zklamaní. Podle Pelty – jak zaznamenaly policejní odposlechy v rámci akce Kanec – se z něj stává „klasický výběrčí pro sebe“.

Kratochvílová obratem Peltovi popsala, že se s Faltýnkem potkala a že jí předseda poslaneckého klubu hnutí ANO ukázal seznam dotací, na nichž měl zájem.

Obžaloba uvádí, že Jaroslav Faltýnek měl označené tři akce. Jednou z nich byl projekt městyse Chodová Planá, kde byl v minulosti starostou současný poslanec ANO Jan Volný.

Kratochvílová si podle žalobce u projektů udělala puntíky a Faltýnek podle dokumentu ještě řekl, „ať se podívá na Jeseník“. Šlo o projekt, v němž figuroval tehdejší starosta a současný poslanec ANO Adam Kalous.

Obžaloba, kterou státní zástupce podal k Městskému soudu v Praze, čítá celkově 298 stran, jméno Jaroslava Faltýnka se tam objevuje opakovaně.

I proto byl poslanec hnutí ANO během vyšetřování kauzy vyslechnut, avšak svůj vliv či požadavky na dělení dotací vždy odmítal. Policistům sdělil, že nikdy nechtěl, aby byl někdo zvýhodněn, a že žádné seznamy dotací nikdy neměl. Řekl také, že s výjimkou Jeseníku o projektech žádajících veřejnou podporu nic nevěděl.

Jeho slova jsou v rozporu s tím, co tajně vyslechli vyšetřovatelé od Miroslava Pelty a Simony Kratochvílové.

Podle odposlechu Kratochvílová Peltovi popisovala, že se na začátku března 2017 „srazila“ s Faltýnkem v Poslanecké sněmovně. Faltýnek, podle vyjádření Kratochvílové, „ječel“, že mu nevyšel Jeseník.

Několik dní poté pak náměstkyně Peltovi řekla, že Jeseník na seznam podporovaných projektů musí dát. A šeptem – jak píše obžaloba – uvedla důvod: „Faltýnek.“

„V tom Jeseníku to budu dělat tak, že když vlastně jim chybí papíry, které nedodali a vypadli z formálního hodnocení, já řeknu, že se ztratily na sekci sportu. Oni napíšou místopřísežné prohlášení a já je tam zařadím,“ popisovala Kratochvílová podle odposlechu Peltovi.

Nedlouho poté však náměstkyni i předsedu fotbalové asociace zadržela policie a byli obviněni. Ministerstvo školství pak vyplacení peněz zastavilo a projekt Jeseník – stejně jako další projekty, které Pelta s Kratochvílovou řešili – žádnou dotaci nedostal.

ze zdroje:seznamzpravy.cz


„PROTIKORUPČNÍ“ HNUTÍ ANO SE BUDE UCHÁZET O HLASY VOLIČŮ V LETOŠNÍCH KRAJSKÝCH VOLBÁCH.

 


POKUD POLICIE, A JUSTICE NEPROKÁŽÍ ZLODĚJINY, KORUPCI A PODVODY, NEZNAMENÁ TO, ŽE SE NIC TAKOVÉ NEDĚJE. 

O PŘEDRAŽENÝCH VEŘEJNÝCH ZAKÁZKÁCH BUDEME INFORMOVAT

OBČANY KARLOVARSKÉHO KRAJE


Podle Pelty – jak zaznamenaly policejní odposlechy v rámci akce Kanec – se z něj stává „klasický výběrčí pro sebe“.

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.