14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Předražené zakázky nejsou jen na ministerstvu dopravy

REKLAMA

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu oznámil, že kvůli zakázce na zajištění prodeje elektronických dálničních známek podá trestní oznámení. Podle informací, které se k premiérovi dostávají,  je propojení některých osob znepokojivé.

To, že se premiér Babiš rozhodl předraženou zakázku neututlat a učinit přítrž promyšleným sofistikovaným fintám,  kde se překrucují zákony tak, aby vše prospívalo na úkor státu vybraným skupinám, či jednotlivcům je přinejmenším chválihodné. Tímto krokem Babiš střílí tak trochu do vlastních řad „odborníků“. I přes to, že Kremlík nebyl politik, ale vybraný „odborník“ se krok premiéra Babiše dá označit jako za správný a dokonce odvážný.

O tom, kolik je takových odborníků, kteří „manažersky selhávají, “ jak často a nejen na ministerstvech,  je možné asi dlouho diskutovat. Ale už nyní se dá říct, že to bude nejspíš jen vrchol ledovce.

Kolik a kde je například v Karlovarském kraji předražených veřejných zakázek, a kteří politici se za nimi skrývají, budeme postupně informovat. Někdy i zdánlivě levně vysoutěžená veřejná zakázka se může při realizaci vyšplhat do závratných částek, které se potichu vyplácí dodavateli, třeba jako vícepráce nebo nepředvidatelné  náklady, o kterých „nikdo nevěděl.“  Potom jde jen o peníze, a ty jsou pro politiky a podnikatele na prvním místě až na to, že jedni je mají poctivě vydělávat a druzí hlídat a šetřit už jen proto, že nejsou jejich.  

Jen na Krajském úřadu Karlovarského kraje a jeho organizacích při nástupu staronových politiků bylo takových zakázek veřejně politiky z hnutí ANO kritizováno mnoho, především těch, které byly objemem finančních prostředků významné.

Nyní se u mnoha veřejných organizací ukazuje, že původní kritizované projekty a především jejich ceny, ti stejní politici po personálních čistkách realizují za  ještě více veřejných peněz z kapes občanů, daňových poplatníků s připraveným a propracovaným vysvětlením, které občanům naservírují.Nejen v Karlovarském kraji vládnou bývalí a současní členové ODS pod vlajkami hnutí ANO, či jiných politických subjektů.

Na Karlovarsku je mnoho politiků z hnutí ANO historicky spojeno s politickým angažmá v nechvalně  známé, korupcí a privatizačními kauzami prošpikované ODS. Je k zamyšlení, že koalice jak na kraji,  tak v Karlových Varech je tvořena bývalými a současnými členy ODS, kteří se jen přesunuli do hnutí ANO na vysoké pozice, ale i do jiných politických subjektů, které jsou nyní v koalici, včetně nechvalně proslulé ODS zatížené skandály za posledních 25 let.

Konec konců, korupcí prolezlou ODS často veřejně, tvrdě a nekompromisně kritizuje premiér Babiš.

Vazby ODS na veřejné finance od ministerstev, až po malé obce jsou za dvacet let velmi pevné a premiér Andrej Babiš to se sofistikovanou strukturou vlivných kmotrů nebude mít vůbec  jednoduché už jen proto, že se jich mnoho přeskupilo do právě do protikorupčního hnutí ANO 2011. Podle Babiše hnutí vzniklo právě k vůli kmotrům z tradičních politických stran, které rozvrátili celou naši ekonomiku.


Premiér Babiš říká, že považuje za nenormální, aby manžel ředitelky IT na SFDI dostal podlimitní zakázku za dva miliony korun a rozhodoval o tom, jak ten tendr proběhne.


V Karlovarském kraji existují rodinné vazby politiků dokonce na nejvyšší úrovni. Lásce se poroučet asi nedá. Dokonce se přímo propojují vysoce postavení politici z hnutí ANO a ODS tvořící koalice. To se nejspíš premiérovi Babišovi  podle jeho veřejného vystupování asi vůbec nelíbí. Nebo je možné, že politici z ODS jsou na Karlovarsku lepší než jinde s výjimkou Karlových Varů. Zde je hnutí ANO v koalici s ODS, která má historicky prvního trestně obviněného náměstka primátorky, který  se po sdělení obvinění Policií ČR, dál podílí na rozdělování veřejných peněz.

Zanedlouho budou současní i bývalí členové ODS skládat účty za politické vedení  Karlovarského kraje. Už na podzim před krajskými volbami se budou voliči těšit po čtyřech letech na novou dálnici D6 do Prahy, kterou hlídají koaliční politici podle svých předvolebních slibů  24 hodin denně, nebo na astronomicky zadluženou nemocnici za posledních několik let a další veřejné zakázky, o kterých se raději  bývalí členové ODS/ANO/HNHRM s těmi věrnými členy ODS vůbec nezmiňují. Do medií se horečně tlačí jen to, co se hodí do PR profilu úspěšné politické strany.

Ale přibývá lidí kteří si přečtou i názory z jiných zdrojů, než těch, které si politici koupily.

A to je dobře, bude líp…  


Udivení občané už jen mlčí. A co na to premiér Andrej Babiš?

zdroj:ČT


 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.