22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Politici vyměnili další dva ředitele městských organizací

KVListy

REKLAMA

Vedení Karlových Varů vyměnilo ředitele Správy přírodních léčivých zdrojů a kolonád a Městského zařízení sociálních služeb. Jde o druhou vlnu jmenování nových ředitelů příspěvkových organizací města. Informovala o tom mluvčí karlovarského magistrátu Helena Kyselá.

Správu přírodních léčivých zdrojů a kolonád povede místo odvolaného Milana Trnky Ivana Borovcová. „Do výběrového řízení se přihlásili dva uchazeči, včetně bývalého ředitele,“ sdělila Helena Kyselá.

Novým ředitelem Městského zařízení sociálních služeb rada jmenovala Petra Myšáka. „O funkci se v tomto případě ucházeli tři zájemci včetně bývalého ředitele Milana Martínka,“ doplnila mluvčí.

Výměnu vedení městských organizací kritizovala opozice. Vadilo jí zejména to, že ředitelé městských lesů, městských parků, městských kolonád a sociálního zařízení byli odvoláni bez konkrétní výhrady k jejich práci. Podle opozice byl také příliš krátký čas na výběr nových ředitelů. Vedení města uvedlo, že výměna ředitelů má přinést organizacím nové impulzy, ale také například sjednotit pravidla odměňování.

Autoři ČTK | Foto facebook.com

zdroj:Město Karlovy Vary


Většinu v radě, která odvolala ředitele mají politici z hnutí ANO. Personální čistku, ustál ze čtyř ředitelů pouze jediný, a to  ze Správy lázeňských parků.

Tito politici posunuly personální zvyky při střídání vlád zase o kousek dál.

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.