Po té ANO rozbilo další koalici v Chebu, skládá křehkou většinu, bývalí partneři skončí v opozici

REKLAMA

V Chebu se chystá těsná koalice, postavená na převaze jednoho hlasu. Končí tak bezvládí, které nastalo poté, co se ANO přímo podílelo  odvolání starosty Petra Navrátila kvůli jeho stíhání v kauze ROP Severozápad. Koalice ANO, ČSSD a KSČM se poté rozpadla.

To stejné ANO v tu samou dobu drželo nikoli obviněného, ale obžalovaného starostu z Aše, který je do dnes radním na kraji.  Když se však zaměříme na to co novodobé členy ANO a další přívržence spojuje, za chvíli zjistíme, že je to členství v rozvrácené Karlovarské ODS.

Mnoho současných a předešlých členů prošlo politickým školením právě v ODS.

Podle mluvčí ANO Gabriely Dostálové už zástupci nové koalice stvrdili podpisy spolupráci. Starostou města bude Antonín Jalovec za VPM-Alternativa, prvním místostarostou pak Zdeněk Hrkal za ANO, místostarostkou se stane Gabriela Licková za Koalici pro Cheb. Nové vedení města by se mělo volit na mimořádném zastupitelstvu 3. května.

Nové vedení města prověří městské firmy, dá se očekávat razantní čistka stejně jako provedli politici za ANO v Karlovarském kraji. Změny se určitě dotknou zástupců města v městských firmách a nadacích.

Dosavadní koalice složená z ČSSD, KSČM a ANO měla jen 15 hlasů, ale neformálně se těšila podpoře ODS. Hnutí ANO však podpořilo opozici při odvolání starosty Petra Navrátila (ČSSD), oficiálně kvůli jeho obvinění v kauze ROP Severozápad. Podle opozice ANO odmítlo výměnu starosty. Jasně ze všech informací vyplývá, že  šlo primárně o to, aby byla odstraněna ČSSD a to před volbami, protože to bude více likvidační.

To že ANO nekompromisně likviduje i vlastní lidi s názorem ví každý, kdo čte noviny. Likvidace se netýká jen koaličních partnerů, ale i vlastních poslanců, zastupitelů a hejtmanů. V podstatě se postup hnutí dá srovnat s brutální likvidací konkurence v obchodu, která se dnes aplikuje úspěšně do politiky a jako nový vzor chování.