Pokud kraj neprosadí D6 bez poplatku, proplatí řidičům polovinu známky

REKLAMA

Hnutí ANO v Karlovarském kraji získalo při vyjednávání nové krajské koalice souhlas koaličních partnerů pro svůj předvolební slib proplácet řidičům polovinu dálničních známek na nedokončené D6. Souhlasí s tím všichni čtyři partneři, kteří o víkendu podepsali koaliční smlouvu. číst více…

zdroj: vary.idnes.cz

diskuse k článku :

Martin Holcat 75189

Politici se dohodli, ze v zajmu svych politickych preferenci vemou penize vsem danovym poplatnikum z Kraje a prerozdeli je jine skupine lidi :-/:-/:-/

+6/0

Pavel Šťastný 64848

Hlavním smyslem dálnic přece nebylo vydělávat na provozu osobních aut. Osobně bych byl pro zrušení dálničních známek. Řidiči už přece platí spotřební daň a DPH z projetého paliva. Čím víc projedou, tím více zaplatí na daních.

+7/−1

Luboš Holík 57020

Takže když držitel “zlevněné” známky z karlovarského kraje pojede do Zlína, vrátí poměrnou část toho, co “navíc projel” po D0, D1 a D55?

+6/−1

Jiří Pražák 90212

Obdobná taškařice jako když DrRáth proplácel 30 Kč poplatky u lékaře Středočechům z obecních peněz. Pak se nedostávalo na opravy silnic,….

+4/0

Josef Mužátko 55373

Jo jo, jenom ta administrativa bude stát více než polovinu dálniční známky, to jsou mi zase strategické kroky.

+4/−1

Michal Husek 94304

Týjo to jsem nevěděl, že ve Varech je koalice takový slepenec. Navíc u ANO se ukazuje, že se spřáhne s kýmkoliv. Pokud se nepletu, tak je to první koalice s Tomiem.

+3/0

Jiri Rusnok 45273

Tohle je naprosty nepruchody diskriminacni nesmysl. Ale verim, ze prumerny ovcan na to bude slyset.

+2/0

Pavel Matas 11507

Proplácení poloviny ceny dálniční známky má cenu jen v případě, že ta známky bude regionálně omezená. A regionálně omezená známka by zase měla být levnější, než celostátní. Takže přestože dálnici Cheb – Karlovy Vary relativně intenzivně využívám, smysl navrhovaného opatření mi nějak uniká.

Což vede i k souhlasu s názorem L. Holíka. Moje minus u něj znamená nesouhlas s řešením ANO, ne nesouhlas s názorem p. Holíka.

+2/0

Milan Pari 98787

Teď se budeme čtyři roky snažit o vyjmutí, pak se můžeme začít bavit o proplacení. Pak ale možná již nevyhrajeme volby, takže zase nic. Výborný tah.;-€ Navíc si také myslím, že peníze daňových poplatníků by měly být prioritně použity jinak.

+2/−2

Antonín Nádvorník 17224

nejsem místní ale pokud je to opravdu nutné bylo by mnohem efektivnější aby vznikl speciální kupon jen pro inkriminovaný úsek i tak bude dost těžké posuzovat kdo by na to nárok měl a kdo ne

+1/0
doporučit
7.11.2016 15:03