Zvrat, ODS bude jednat o krajské koalici s KOA a STAN

REKLAMA

Opouští ODS po čtyřech létech společné krajské vlády náruč hnutí ANO, nebo se jedná jen o další povolební taneček?

Zůstane hnutí ANO jako vítěz voleb v opozici, nebo se jedná jen o promyšlený kalkul, jak zachránit již rozjeté „modré“ politické hry?


Tisková zpráva Koalice ODS a KDU-ČSL s podporou Strany soukromníků v Karlovarském kraji

Koalice ODS a KDU-ČSL s podporou Strany soukromníků v Karlovarském kraji odblokuje patovou situaci

 S ohledem na prodlužující se jednání o možnosti koalice v našem kraji se koalice ODS a KDU-ČSL s podporou Strany soukromníků rozhodla přerušit jednání o sestavení většinové koalice s vítězem voleb ANO. Přestože jsme se po celou dobu snažili udržet politickou kulturu na vysoké úrovni a ctít vítěze voleb, situace nastavená dalšími politickými stranami zatím neumožňuje toto řešení.

 Přijímáme výzvu k jednání doručenou koalicí STAN a Piráty, kterou podporuje v tuto chvíli 21 budoucích zastupitelů. Z našeho pohledu není ale nejdůležitější shromáždit početní většinu 23 mandátů. Neméně důležitým úkolem jakékoli vládnoucí koalice bude nalézt i programovou shodu a postavení funkčního modelu spolupráce. Zatím je pro nás těžko představitelná funkční koalice zatížená osobními antipatiemi a vymezování se proti konkrétním osobám, kterého jsme byli svědky v uplynulém měsíci.

 Z tohoto pohledu je naší skutečnou devízou, že do dalšího vyjednávání vkládáme kvalitní a odborné kandidáty s čistým morálním kreditem, kteří se mohou opřít o dlouholetou zkušenost komunálních politiků. Do vyjednávání vstupujeme jako koalice ODS a KDU – ČSL s podporou Strany soukromníků a námi navrhované řešení je podporováno i Karlovaráky Václavem Skuhravým, MUDr. Brdlíkem a Jitkou Pokornou zvolenou za SNK1. Naše vyjednávací platforma tedy zastupuje sedm zastupitelských mandátů.

 S ohledem na možnost prosazení programu, za který byli naši kandidáti zvoleni, a současnou vyhrocenou situaci v rámci polarizace ze strany některých politických subjektů, vstupujeme i do tohoto jednání s požadavkem na nominaci kandidáta na hejtmana a odpovídající zastoupení v budoucím koaličním modelu. Jedná se o zachování našeho současného postoje, který bude řešením současné vypjaté situace.

 Jsme přesvědčeni, že nabízíme neutralitu a klidnou sílu, která by mohla uklidnit rozjitřené emoce a vztahy, která nabízí nyní tak žádoucí kompromis pro dosažení výsledku a která by mohla oslovit většinu. Věříme, že výzvy k odpovědnosti a upozadění osobních cílů jednotlivců jsou myšleny vážně a tedy má smysl podpořit náš postup vedoucí jednoznačně k cíli při utvoření většinové koalice v Karlovarském kraji.

 Ing. Karel Jakobec

lídr kandidátky ODS/KDU-ČSL s podporou Strany soukromníků

zdroj:ČTK