Hejtmanka dál kriminalizuje parkování v podzemních garážích

REKLAMA

Karlovarský kraj si zakoupil od 1. ledna roku 2011 tři parkovací karty v podzemních garážích, na náměstí Milady Horákové, za které platil ročně 8 900 korun. Ale to se hejtmance Vildumetzové nelíbilo a podalo se trestní oznámení na neznámého pachatele, které Policie ČR později odložila.

V Garážích přece existuje kamerový systém a evidence,“ zdůvodnila neústupný postoj hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO/ODS). Ta neváhala, a s celou záležitostí seznámila i nejvyšší státní zástupkyni Lenku Bradáčovou. Na její pokyn musí police případ znovu otevřít a opětovně prošetřit. 

Z Karlovarska již známe taková opakovaná odložená trestní oznámení podávaná na primátora Kulhánka zastupitelem Kotkem, však zde nebylo nikdy nic prokázáno a postupem doby by se dalo říct, že šlo o zviditelnění se před volbami mediálně zajímavými tématy, která po volbách vyšuměla.

Hejtmanskou funkci před Vildumetovou  zastával Martin Havel (ČSSD), který v tom žádné protiprávní jednání nevidí. „Věděl jsem o nich. Využívali je politici a vedoucí úředníci, kteří jednali na karlovarském magistrátu či ve městě. Nikdo si je ale privátně nepůjčoval,“ uvedl  před časem Martin Havel. On sám parkovací kartu využil přibližně desetkrát. Kdo parkovací místa objednal, to neví.

To, že je v Karlových Varech problém zaparkovat, asi není potřebné zdůrazňovat. A tři parkovací místa na celý úřad Karlovarského kraje nebudou asi žádnou zvláštností, ale vyšetřování pokračuje. Zarážející je spíš to proč hejtmanka  Vildumetzová nepostupovala v souladu s běžnou praxí a neřešila věc s Okresním státním zastupitelstvím, ale ihned využila oznámení k vrchní státní zástupkyni v Praze.

K vyvážené informovanosti také patří i slib Jany Vildumetzové o proplácení poloviny dálniční známky všem občanům Karlovarského kraje, které sama spočítala do 30 milionů ročně, což bude jejím dluhem, který by mohli občané kraje vymáhat jako její nesplněný veřejný slib a to až do doby, než bude dálnice hotová. Pokud toto období bude pět let, tak veřejný, nesplněný slib by mohl postupně narůst až 150 milionů korun.  Už dnes by mohla zažít hejtmanka vyšetřovat sama sebe za nesplněný veřejný slib všem motoristům v Karlovarském kraji, ale o plnění svého vlastního slibu mlčí.

zdroj:TV ZAK předvolební sliby Jany Vildumetzové

Bude líp, hejtmanka učinila zlatý slib všem dětem narozeným první den v roce