Bossové ODS o Klausovi bez Klause

REKLAMA

Není „Občanská demokratická strana“ pojem, který se bude stále více dávat do uvozovek.

  1. z občanské společnosti toho již v ODS moc nezbylo
  2. demokratická je sice vláda většiny, ale té svobodné a kultivované a to sv ODS už dávno nenosí

Dnešní zasedání výkonné rady ODS nejspíš ukončí členství poslance Václava Klause ml. ve straně. Na jednání bude ale chybět on sám, pozván nebyl.  Tolik k demokracii v ODS.

„Není členem výkonné rady. Navíc dokola opakuje, že na svých postojích nic nezmění. V neobhajitelných výrocích a příměrech (Macronův plán jako Mein Kampf) vesele pokračuje,“ odpověděl místopředseda ODS Martin Kupka Právu na dotaz, proč Klaus ml. na výkonnou radu nepřijde.

Klaus přirovnal Emmanuela Macrona k Adolfu Hitlerovi v projevu na pietním aktu k příležitosti 80. výročí obsazení Čech a Moravy Německem v pražském Domě armády. Dá se vše chápat i jako politická agitace, ale Klaus je politik, který byl doposud slyšet, zatímco ostatní členové ODS se moc ukazovat se svými názory nemohou.

Každý druhý  je namotaný v nějaké kauze z minulosti a jejich jména jsou často spojována s nepříjemnými vzpomínkami na divokou privatizaci, „okousávání masa z ještě živých zvířat a hlasité mlaskání, které je slyšet ještě dnes .“

„Ryba smrdí od hlavy“

Asi více bolestné je  to, že se do ODS vrací opět „ÍČKO.“ Ano, ti kteří nevěřícně kroutí hlavou pochopili správně. Ivan Langer se vrací do ODS.

„Íčko“ má další posilu. Po Vondrovi a Nečasovi zakotvil u Langera i exšéf GIBS,“ je více než zřejmé, že se v Olomouci formuje stará parta s nechvalnou minulostí.

Asi další šok je i to, že Langer byl ten, který povolal Dalíka zpět do ODS, prý jako kreativce.

O všem svědčí nedávná zpráva ČT, která potvrzuje návrat ODS ke starým pořádkům. V této době ODS ztratila důvěru veřejnosti a dostala se až na samotnou hranici volitelnosti.

Je vidět, že čas stále nezacelil průšvihy špiček ODS, která se nejspíš opět vrací do starých kolejí kamarádů s ostrými lokty, arogancí moci a personálem té doby.

Langer proslul takzvanou modernizací naší policie, která dopadla snížením počtů policistů, modernizací služeben za stovky miliónů firmami, které byly „nejlepší a vyhrály v poctivých výběrových řízeních.“

Asi největší rozvrat byla reorganizace (privatizace) rekreačních zařízení MV a Policie ČR. Zde nezůstal kámen na kameni.