22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Odstupte a omluvte se, političko Žáková

REKLAMA

Musel chodit na policejní výslechy proto, že svobodně a veřejně vyjadřuje své názory na politiky, jejich arogantní chování a nemorální politické praktiky. Agrese v podobě podání trestního oznámení od političky, která se zdaleka mravním zásadám vymyká je smutnou realitou současnosti.

Asi největším překvapením bylo obdržení výzvy od Policie ČR se  žádostí o součinnost k již  zahájenému trestnímu řízení, které vedla Policie pro podezření ze spáchání přečinu pomluvy, jež měla být obsažena v článku zveřejněném na webu karlovarskelisty.cz „Zpověď expolitika Skotáka o ANO a krutovládě korytářské ANO paní Žákové.“

„Policii ČR jsme samozřejmě poskytli veškeré informace. Nejen, že jsme se od počátku domnívali, že nedošlo k spáchání nebezpečného trestního jednání, což se po sléze potvrdilo, ale tvrzení mladého studenta z Karlových Varů byla pravdivá a dokonce společensky žádoucí, protože občané mají právo vědět vše, a ne jen to, co si politici v mediích objednají, či zaplatí. Trestní podání političky Žákové z hnutí ANO 2011, prostřednictvím právního zastoupení vnímáme jako účelové zastrašování a pokus o kriminalizování občanů pro svobodu projevu slova. Budeme o všem informovat předsedu hnutí ANO 2011,  uvedl vydavatel článku Michal Riško.

Kromě toho by se politička Žáková měla omluvit nejen studentovi Skotákovi, redakci a Policii, protože mylně informovala policejní orgán o svých poměrech.

I přes to, že ve volbách političku Žákovou v roce 2014 v rodném Nejdku  voliči, kteří ji znají nezvolili, je možné, aby taková osoba plná rozporů a obcházení pravidel vůbec působila ve veřejných funkcích?

Vyzýváme všechny občany, aby podobné praktiky používané v totalitních režimech jasně odsoudili a prosíme, aby se připojili k „Výzvě za okamžité odstoupení političky Žákové z  Nejdku, ze všech politických funkcí.“

Zahájené trestního stíhání vyhodnotil policejní orgán i Státní zastupitelství po několika dlouhých týdnech jako nedůvodné, ale výslechů a strachu však nikdo ušetřen nebyl. Vše se odehrávalo navíc v době, kdy se Karel Skoták připravoval na maturitu, a posléze na zkoušky na vysokou školu, které úspěšně složil.

Rozhovor se studentem Skotákem je dalším mementem, kdy politik a pedagog v jedné osobě významně přispěl k tomu, že mladý a perspektivní student se po dokončení studií do Karlových Varů podle svých slov už nikdy nevrátí…

Rozhovor byl na přání studenta stažen z distribuce, až do doby složení maturitní zkoušky.

Vylidňování je v Karlovarském kraji nebývale aktuální téma. Politik, který zastrašuje perspektivní mladé lidi snad ani netuší, že je zde právě pro občany, a nikoliv proti nim.

Redakce přeje studentovi Skotákovi hodně úspěchů v dalších studiích a méně lidí, kteří znechucují život mladým lidem s vlastním názorem.

 

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.