30. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Politici z Aše chtějí prodat lesy města v Německu

REKLAMA

Péče o majetek v cizině se městu prý nevyplatí. Historický majetek občanů Aše plánují politici prodat. Jedná se o 20 hektarů.

Město Aš na Chebsku zvažuje, že prodá lesy, které historicky vlastní v Německu. Důvodem je to, že obhospodařovat les v cizině je pro město nákladné.

Lesní pozemky jsou v několika menších celcích, což údajně představuje komplikace především při přesunu techniky. Radnice by také ráda také využila situace na trhu s nemovitostmi, která ukazuje, že v Německu jsou nyní ceny pozemků vyšší než v Česku, které kvůli  napadení kůrovcem klesají.

„Na základě zkušeností, které jsme získali v průběhu let při zajišťování lesnického hospodaření v Německu, ale také kvůli poměrně komplikované situaci v lesnictví a na trhu se dřevem, jsme dospěli k názoru, že se nám tato činnost nevyplatí. A to nejen z důvodů finančních. V Německu totiž platí jiná pravidla hospodaření. Například tam poměrně komplikovaně dostáváme lesnickou techniku, dále je třeba mít německého daňového poradce, účet v Německu, složitější je vystavování faktur a mnoho dalšího,“ popsal pro iDnes Jiří Červenka, jednatel společnosti Ašské lesy, která má správu lesních pozemků na starosti. (Zde chybí důležitá informace, kterou veřejnost už nedostala. Abychom tak trochu dovyvážili nezkreslené a objektivní informace, chybí doplnit jen maličkost.  Jiří Červenka není pouhým jednatelem, ale vysoce postaveným politikem na Chebsku za ODS) 

Přibližně 20 hektarů  lesů bude prý podle města lepší prodat. Peníze, které by prodejem získala pokladna města Aš údajně město plánuje využít k pořízení lesů nebo jiných pozemků na Ašsku. Nově nakoupené pozemky by bylo možné přičlenit ke stávajícímu majetku města. Ale to je zatím jen pouhá prezentace představy politické megafantazie. O tom, že zcelit pozemky v Německu je také možné, a zdali je to výhodné či nikoli, už informace opět chybí i přes to, že se taková otázka přímo nabízí.


To, že se nic neděje samo o sobě, už asi dnes každý ví. Co se v mediích vlastněnými politiky nedočtete?

Například to, že lesy v Aši přeci neprodává město, ale konkrétní lidé včele s vlivnými politiky. To, že lesy nejsou rohlíky, ale zásobárna vody, zvěře a dřeva se opět mnoho na veřejnost nedostává.  Karlovarský kraj  je malý. Dnes na kraji vládnou bývalí a současní politici z ODS. Dlouho se všichni znají, tykají si a mají za řadu let „politické práce“ mnoho za sebou.  Jsou vlastně „taková malá, modrá rodinka.“

Kdo, a za kým stojí, politika v souvislostech.


zdroj:ods,karlovarský kraj

Současný starosta Dalibor Blažek (HNHRM), který nikdy nechtěl být náměstkem pro majetek na kraji, byl také dlouholetým členem ODS. Jednatel  lesů v Aši Jiří Červenka je významným funkcionářem ODS na Chebsku, kterého politicky řídí současný manžel ex hejtmanky Jan Mraček. Jana Mračková Vildumetzová je rovněž bývalá a dlouholetá členka ODS, která je dnes krajskou předsedkyní hnutí ANO, která zlikvidovala původní členy hnutí ANO v Karlových Varech, kteří nechtěli vpustit do partaje právě bývalé členy ODS. Došlo tak, nejdříve ke zrušení fungující místní buňky, aby se následně založila nová, která už jede podle „nových notiček“ a s úplně novými lidmi. Někteří se i do Karlových Varů účelově nastěhovali, aby mohli buňku a politiku v Karlových Varech ovládat.

Když se pravdivě a úplně pojmenují osoby s politickou příslušností provázanou s nedávnou minulostí, vychází zajímavá skupina, jejíž členové jsou organizačně velmi schopní politici a organizují veřejný život prakticky v celém Karlovarském kraji.

Někteří dnes převlečení s jiných politických dresech se společnou dlouholetou etapou divokých privatizací, kterými se ODS nesmazatelně zapsala do mnoha kriminálních spisů po celé České republice a někteří dokonce i ve světě.

Politici Červenka a Blažek mají za sebou také několik soudních jednání, která bohužel souvisela s jejich veřejnými funkcemi. Nakonec jim sice nebylo nic dokázáno, ale jako dobrá vizitka politika se vláčení po soudech a policejních obvinění se nedá uznat.


A CO ŘÍKÁ VEŘEJNĚ NA ODS PAN PREMIÉR  BABIŠ ?

zdroj:ČT


napsáno dříve:

další články na dotaz…

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.