Překvapení v KV Aréně

REKLAMA
V roce 2019 byl zahájen KV aréně program rehabilitačního cvičení pro seniory.
Snahou bylo najít nové cesty pro využití jednotlivých hal v dopoledních hodinách, kdy není taková vytíženost jednotlivých sportovišť a přilákat do areálu KV arény nové skupiny občanů Karlových Varů, tedy  nejen mladé sportovce a profesionály.
To se podařilo a Halu míčových sportů nyní pravidelně v dopoledních hodinách využívají karlovarští senioři, kteří sem chodí na rehabilitační cvičení s fyzioterapeutem.

Projekt nazvaný „Jak být stále mlád“ probíhá každou středu a obsahuje nejen cvičení, ale i plavání v Bazénovém centru a to vždy pod odborným dohledem fyzioterapeuta. V rámci cvičení se senioři učí posilovat svaly kolem páteře, protahovat se a zvyšovat mobilitu pohybového aparátu a dosáhnout tak lepší kondice a ohebnosti. Cvičení i plavání může v rámci projektu navštěvovat až padesát seniorů.

KV aréna toto cvičení podporuje tím, že převzala náklady na fyzioterapeuta a cenovou hladinu vstupného se snaží držet na přijatelných částkách pro seniory. Konkrétně se tak jedná o 30 Kč za hodinu cvičení v Hale míčových sportů a 80 Kč za hodinu rehabilitace v bazénu včetně vstupného.

„Na začátku ledna mě senioři požádali o zakoupení rehabilitačních míčů, což jsem ráda učinila a včera tak mohlo dojít k jejich předání. Mám obrovskou radost, že se prostřednictvím KV Arény a jejího vedení našla možnost, jak tento areál využít i pro takové věci, jako je cvičení seniorů,“ uvedla primátorka Andrea Pfeffer Ferklová.

Jelikož se poptávka po cvičení zvyšuje a přibývají dotazy na různá jiná cvičení, plánuje Kv Aréna v budoucnu ještě doplnit program o kurz sebeobrany pro seniory.


Senioři a primátorka města příjemně překvapili cvičitelku.

Druhého ledna, po čtrnácti dnech přišla cvičitelka Soňa po nemoci a zahájila cvičení. Sešlo se šestnáct seniorů.

„Asi po dvaceti minutách přišla paní primátorka a předala cvičitelce slíbené gymnastické míče. Byla ráda že, je mohla předat osobně při hodině cvičení. Za to ji všichni senioři poděkovali. V dalších hodinách  se bude  už cvičit s novými míči a pro mnohé to bude příjemné zpestření,“ uvedla pravidelná návtěvnice cvičení.