13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Hnutí STAN je spíš populistický projekt

To, že mediální projekt STAN je hlavně populisitickým projektem ukazují i předvolbní spoty, které se po volbách snaží politici rychle odstranit z mediálního prostoru. Slibovaná D6 je už daleko za čárou. Krátce po volbách byla dostavba D6 ministrem dopravy odložena!
REKLAMA

Starostové a nezávislí (STAN) je české politické hnutí, které vzniklo v roce 2004.
Před několika dny se poslanci mimořádně sešli kvůli peněžitým darům, které obdrželo vládní hnutí STAN.

Celou politickou dráhu postavili starostové na tom, že jsou mediálně známí z komunální politiky.

Často šlo o nezávislé kandidáty. Každý z komunálních politiků má často jiné politické názory, ale společné měli vždy kritické vnímání na nízké dotace do obcí. Vysávání dotací hnutí STAN z veřejných rozpočtů mnohé politiky spojuje do dnes.

Nyní kromě neustálé řevnivosti a požadavků na peníze se politici ocitli ve vládě a musí hledat i možnosti, které Českou republiku učiní soběstačnou a ekonomicky prosperující zemí, ale to mnozí teoretici ze STAN dosud moc neřešili, protože jejich hlavní náplní bylo čerpání peněz, často na neziskové projekty, které neměly mnohdy žádný produktivní efekt.

Dnes Rakušan jako neslušný žák ve škole pokřikuje, že STAN nejsou žádní zloději, ale hned ve druhé větě říká, že vrátí sporné dary, které mu nasypali do stranické pokladny mecenáši, jejichž jména vytrvale tají.

Pravdu od politika typu teoretik Rakušan asi nelze ani očekávat, protože už jen vlatnické struktury danící příjmy mimo Českou republiku, které financují STAN rozhodně nebudou kdoví jakými vlastenci.

Politici vystupující občas pod značkou STAN jsou často také osoby, které mají za sebou několik trestních oznámení, kterým čelili v době jejich politické angažovanosti.


To, že mediální projekt STAN je hlavně populisitickým projektem ukazují i předvolbní spoty, které se po volbách snaží politici rychle odstranit z mediálního prostoru. Slibovaná D6 je už daleko za čárou, Ukazuje se, že občany politici hodili bez mrknutí oka hned po volbách přes palubu. 

Krátce po volbách byla dostavba D6 ministrem dopravy z pětikoalice na pendrek odložena !

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.