22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Volební komise hlásí rekordní účast, ke druhému kolu voleb přišlo přes 70 procent oprávněných voličů.

Bývalý komunista,  socialistický voják a vyznamenaný bývalý šéf vojenského výboru NATO Petr Pavel zvítězil ve většině krajů. Nejvyšší procento si Pavel připsal v Praze, kde mu získal více než tři čtvrtiny hlasů. Andrej Babiš (předseda hnutí ANO 2011)  měl největší podporu v Moravskoslezském a Ústeckém kraji.

Pavel i Babiš poděkovali všem voličům, kteří dorazili hlasovat. Dali podle něj najevo, že ctí demokracii.

“Nevidím poražené a vítězné voliče. Vidím, že v této volbě vyhrály hodnoty jako pravda, respekt, důstojnost a pokora. Jsem přesvědčený, že tyto hodnoty sdílí většina z nás,” řekl po zvolení Petr Pavel.

“Uznávám porážku a blahopřeji Petru Pavlovi, že se stane příštím prezidentem České republiky,” řekl poražený kandidát Andrej Babiš.

Generálovi ve výslužbě pogratuloval i dosluhující prezident Miloš Zeman. “Blahopřeji Vám k vítězství v demokratických volbách. Přeji vám, abyste byl dobrým prezidentem České republiky,” uvedl. Před druhým kolem podpořil Zeman poraženého Babiše.

Skončila tak mediální štvanice po Andreji Babišovi, která aktivně zuřila doslova ve všech médiích.


“Spadl mi kámen ze srdce. Jsem rád, že společnost má stále pud sebezáchovy, demokratické zásady jsou v bezpečí a nemusím se po dlouhé době stydět. Jsem šťastný, že se na Hrad vrátí důstojnost, celkově se otevře a získá znovu-mnohdy již ztracenou důvěru společnosti,” uvedl na sítích hejtman Karlovarského kraje  a politický turista Petr Kulhánek, známý pacifista, podporovatel neinvestičních dotací, který po osmi létech dovedl město Karlovy Vary na dno veřejné městské pokladny.

Karlovy Vary dnes dluží třičtvrtě miliardy a hejtman Kulhánek pokračuje ve svých politických plánech na Karlovarském kraji, ke zděšení odborné veřejnosti a občas arogantně i proti jejich vůli.

Snad občané  Karlovarského kraje mají také pud sebezáchovy a v dalších krajských volbách volební lístek se jménem Kulhánek zahodí rovnou do koše.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.