ODS opouští dlouholetý člen k vůli kauze F Air

REKLAMA

Občanskou demokratickou stranu, která je součástí karlovarské i krajské koalice opustil dlouholetý člen a kandidát na senátora z roku 2016 vážený člověk MUDr Jiří Brdlík.

Zatímco ODS na kraji drží  basu s bývalou členkou ODS, která je dnes hejtmankou za hnutí ANO proti petici mnoha občanů města Karlovy Vary a přilehlých obcí, tak Jiří Brdlík s tím nesouhlasí a rozhodl se po dlouhých létech ODS nadobro opustit.

V městském klubu asi slušný politik zůstane jako nestraník, co se týká kraje, tam je otazníků více.

Už při zrodu koalice na kraji složil mandát zastupitel Linda z Chebu, už v té době  také Brdlík do současné krajské koalice moc chuti neměl.

Jiří Brdlík zatím své rozhodnutí k odchodu z ODS nekomentoval.

Bývalá dlouholetá členka ODS, hejtmanka, poslankyně a předsedkyně asociace krajů Jana Mračková Vildumetzová (dnes hnutí ANO) uvedla, že nepředpokládá narušení spolupráce a vše vidí jako vnitřní záležitost ODS. Řekla, že plně respektuje rozhodnutí nepodpořit F Air.

Krajská koalice měla při svém vzniku 24 hlasů a podporou dalších zastupitelů a má dost hlasů na to, aby rozdrtila občanskou iniciativu a na sílou a tak si prosadila výcvik pilotů pocházejících zejména z východu.

Proti soukromé škole F Air důrazně  a opakovaně vystupuje také radní města Pavel Bouška (KVC)

Petici proti působení školy dosud podepsalo více než 2 300 občanů a další přibývají. Krajský náměstek pro dopravu Martin Hurajčík (ANO) chce v jednání pokračovat, ale to nezaručuje vůbec nic. Naopak, podle posledních zpráv se nejspíš krajská koalice už pro F Air dohodla. Hurajčík se už jedné konfrontaci s občany přímo na letišti vyhnul.

V krajské vládě rozhodují současní členové ODS s bývalými členy, kteří jsou dnes v hnutí ANO a Hnutí za harmonický rozvoj měst a obcí (HNHRM) v zastoupení bývalým členem ODS Daliborem Blažkem, který na kraji nikdy nechtěl placenou funkci a už vůbec nechtěl být radním. Přesně to tvrdil občanům před volbami, kteří mu dali svůj hlas dnešní náměstek kraje.

Následující video asi všem vyrazí dech.

Blažek, který působí ve funkci náměstka na kraji už šest let, svá slova hned po volbách proměnil v čistou lež.

I z takových lidí se skládá dnešní rada Karlovarského kraje.

zdroj : mvtv.cz