Veliká personální koalizace v Karlových Varech

Korupce nebo jen nakupování loajality po Karlovarsku se jmenuje “Koalizace.”

Chcete si vydělat? Staňte se členem komise. Na magistrátu města v Karlových Varech je možnost zřídit komisi pro cokoliv. Není důležitý výsledek, ale důležitá je volba, jak dlouho v komisi setrváte.

Tak kupříkladu zastupitel Ing. Jan Klíma / KDU-ČSL/. Aby byl do komise nejprve zvolen, lišácky zvolil taktiku rázného přeběhlíka tu a tam k různým politickým subjektům například k Hnutí O co jim jde?, s cílem stát se radním a vytěžit z toho pro sebe, co nejvíce. Aby mohl hlasovat v Radě města Karlovy Vary /dále jen Rady MMKV/ s hnutím KOA, tak musel dostat tzv „všimné neboli vatu“. Tou „vatou“ byla pravidelná měsíční odměna cca dvacet tisíc. za to, že jako šéf komise zřídí pobočku 3. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Po čtyřech letech si tak politik Jan Klíma vylepšil svůj rodinný rozpočet cca o milión ., a pak ve finále zjistíte, že o studium ve Varech už není žádný zájem. To nehovoříme o tom, kolik stojí:

  • zpracování analýzy, která zajistí zájem o studium v daném oboru
  • investice do budovy
  • náklady pro přednášející pedagogy

Sečteno a podtrženo: cílem je zřídit v Karlových Varech vysokou školu, nebo je cílem je uplatit člena Rady města za jeho loajalitu. Chcete-li všimné nebo se nechat platit za nic, staňte se členem komisí hnutí KOA. Můžete si vybrat:

  • “komise pro zřízení pobočky vysoké školy”
  • “komise pro územní plán”

nebo cyklokoordinátor, anebo si zvolte dle vlastní libosti. Vše pod záštitou“moderní město“.

Nikdy se z rozkulhaného palánu pro občany nic nezrealizovalo, ale kamádádi si krásně vydělali.