Primátor měl předat své nástupkyni manuál

REKLAMA

Dosluhující primátor Petr Kulhánek z Karlovarské občanské alternativy (KOA) si připravil pro budoucí primátorku Andreu Pfeffer-Ferklovou (ANO) manuál, jak sám dokument nazývá. Ten podle něj obsahuje 25 důležitých témat. Ale asi i nedotažené úkoly z minulých let.

Budoucí primátorka chce vyřešit nejdříve rozpočet města. Společně s budoucí první náměstkyní Hanou Zemanovou (Karlovaráci) požádaly končící vedení města, aby činilo pouze rozhodnutí, která nesnesou odkladu. Kulhánek chce, aby ustavující zastupitelstvo rozhodovalo i o 1,5 milionovém příplatku pro Alžbětiny lázně za koncesní řízení, další peníze chce pro školu Jana Amose Komenského, kde se vyplatilo odstupné  končící ředitelce a dalším z vedení školy, čímž se vyčerpaly prostředky na mzdy a hrozí, že nebude z čeho zaplatit výplaty učitelům, nebo přijetí dotace na opravy památek z ministerstva kultury.

Asi ekonom Kulhánek zapomněl na to, že když si s Klsákem udělají výběrová řízení na školách, že budou muset vyplatit odcházejícím ředitelům odstupné a v rozpočtu na to nepřipravili  ani korunu, ale na ostatních školách peníze nechybí. I to je otázka na nové zastupitelé. Další důkaz o amatérském řízení a plánování  už není ani potřeba dál rozvádět.  Otázkou zůstává kolik těch přehmatů ještě bude, kolik oprav rozpočtu, kolik rozpočtových opatření, kolik chyb.

Tak, to je panečku kolega k pohledání.

Končící primátor Kulhánek porušil také podstatné zvyklosti. Ostatní končící členy vedení s obsahem svého manuálu ani neseznámil a už vůbec o svém upečeném nebo vypečeném návrhu rozpočtu. Takže  rozpočet gescí řízených doposud jeho koaličními partnery nebylo možné ani náměstky vůbec připomínkovat. To, že Kulhánek není kolegiální a za své nespočetné fauly si po osmi létech pro hnutí KOA vysloužil červenou kartu si šušká už celé město. Kauzy, ze kterých Kulhánek žil celých osm let město stály desítky miliónů za právníky, s kterými si vesele tykal. A nekonečné omílání  kauz minulých vlád v médiích poškodili celé město. Přitom nikdo nikdy nebyl odsouzen. Ta za co ten primátor právníkům platil, když nikoho soud nepotrestal. A, že to bylo miliónů.

Na článek v iDnes opět plný Kulhánka a Klsáka reagoval i končící náměstek Michal Riško, který měl na starost gesce majetku, sociálních služeb a IT.

„Vládnutí s KOA bylo těžké. Stanovování si vlastních pravidel, která vyhovovala nejvíce hnutí KOA si za osm let Petr Kulhánek osvojil dokonale. Doufám, že vše bude podrobeno důkladné kontrole, protože s rozpočtem jsem nebyl nikdy spokojen už jen z důvodu, že jeho nekompromisní prosazování hnutím KOA připomínalo spíš většinovou válcovací mašinu, než konstruktivní spolupráci. Jak bude řídit nová koalice s vlastní odpovědností město, by si měla rozhodovat sama,“ uvedl končící náměstek Riško na svém facebookovém profilu.

Můžeme se snad těšit, že občané Karlových Varů si po osmi létech vlády jednoho muže zvolili politiky, kteří sestaví koalici pro všechny a ne jen pro vybrané kamarády hrstky lidí z lokálního hnutí s preferencí často jen svých vlastních zájmů nebo úliteb pro kamarády voliče .

Do opozice jde Kulhánkova Karlovarská občanská alternativa, Piráti a KSČM. Nelíbí se jim, že by opozice neměla mít většinu v kontrolním výboru, tyto zvyklosti jsou nově zavedeny také na Karlovarském kraji. Piráti nechtějí dělat koalici jen stafáž, postěžoval si bývalý člen ČSSD, a dnešní lídr Pirátů Jindřich Čermák.