25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Primátorka má nejen v parcích svého člověka

REKLAMA

Zaměstnanci společností, kteří pro město dobře pracovali dlouhá léta se mohou dnes dočkat situace, kdy na ně zaklekne politicky řízený  „personální Lokaj.“

Situace ve Správě lázeňských parků (SLP) Karlovy Vary se nezklidnila ani po úterním jednání zastupitelstva, kde se záležitost řešila a mnoho věcí vyplynulo na povrch. Celá situace. Primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO) veřejně přiznala, že si do této městské organizace dosadila bez výběrového řízení svého člověka. Právě on je jako nový zástupce ředitele trnem v oku některým zaměstnancům, kteří se v dopise obrací na vedení města. V dopisu nešťastní zaměstnanci popisují praktiky samozvaného zástupce ředitele, ze kterého vyplývá, že jsou vedením SLP zastrašováni a šikanováni.

Praktiky, které politička Ferklová volí přitom nejsou zdaleka výjimkou, používala je již dávno před tím na předchozím pracovišti. Po odchodu političky Ferklové z hotelu, si vytáhla svého člověka hned na několik placených funkcí a pracovních poměrů, které se buď uměle vytvořily nebo byl z místa náhle někdo vyhozen jako v případě zástupce ředitele Lázeňských parků  okamžitě a bez výběrového řízení obsadila svým „Lokajem Jánem L.“ 

Dnes vyplynulo na povrch, že se nápadně se zjevením „primátrorčina ouška“ krátce na to odehrávala zastupiteli pojmenovaná personální genocida. Další praktiky spočívaly v tom, že se po čistkách  zaměstnali na „vyřezaných“ pozicích známí, spřízněné osoby a političtí vazalové.
Asi nejstrašlivější na všem je to, že takové rozměry obludného klientelismu politických vazalů se objevují právě u protikorupčního hnutí ANO, které bylo symbolem změny. Ale jak vykonají politici své dílo asi nikdo před tím ani netušil.
Po politické výměně na radnici došlo k výměně náměstků a politických pozic. To byla vůle lidí. Ale, že se budou dosazovat  na běžná pracovní místa  lidé podle rozmarů politiků a jejich poskoků, nejspíš nikdo vůbec netušil.
To, že se najednou začali  v dalších městských organizacích objevovat známí  lidé z okolí političky Ferklové je dnes každému jasné. Karlovy Vary jsou malým městem, kde se nic dlouho neutají.

Personální likvidace zaměstnanců, kteří se politicky nijak neangažují proběhly v městském infocentru, Lázeňských lesích, Lázeňských parcích, Domově pro seniory a Správě kolonád. Zde se nahrazují většinou lidé na lépe placených pozicích, které „Lokaj“ předem vytipuje.

O výběrových řízeních, která organizují současní politici a jejich transparentnosti se dá s úspěchem pochybovat už jen proto, že byly předem známé jejich výsledky a nápadně se většina vybraných rekrutuje právě z oblasti hotelnictví, ve kterém roky působila současná primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

Pokud budou občané při volbách postupovat stejně jako současní politici, tak je nejspíš vymetou do jediného z městské radnice na dlouhá léta. Ale to mohou udělat nejdříve až za dva roky, a do té doby si politici z městem budou nakládat po svém.   

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.