Těžká nehoda u Andělské hory, daň tři lidské životy

REKLAMA

Na  silnici R6 u Andělské hory zahynuli v neděli tři lidé při nehodě a následném požáru. Osobní vůz postupně narazil do dvou autobusů a po srážce začal okamžitě hořet. Celá posádka osobního automobilu zraněním na místě podlehla, dalších 17 lidí z autobusů utrpělo lehčí zranění. Silnice R6 u Andělské Hory byla celé odpoledne uzavřená.

V autobusech, jeden s českou a druhý maďarskou značku, cestovalo přes 40 Thajců. Mluvčí krajských hasičů Martin Kasal a mluvčí krajské záchranky Petra Bakurová informovali veřejnost o tom, že osobní automobil, byl po příjezdu na místo již celý v plamenech a posádka po uhašení požáru byla vyproštěna. Všichni tři mrtví zemřeli na následky nehody a následného požáru, uvedl Kasal.

Podle informací ČTK šlo o chevrolet s českou SPZ, který směřoval z Prahy na Karlovy Vary. Oba autobusy jely opačným směrem. Autobusy byly z pražského hotelu a vezly cizince z výletu v Karlových Varech. Osobní auto přejelo do protisměru a následně se střetlo s postupně s autobusy.

Na místě bylo celkem pět sanitních vozů se třemi posádkami a hasičský vůz pro hromadná neštěstí.

Ošetřeno bylo celkem na místě 17 osob s lehčími poraněními, některé cestující záchranáři  transportovali do nemocnic v Karlovarském kraji.

Policie ještě v odpoledních hodinách těžkou nehodu došetřovala a řídila provoz do odstranění následků na vozidlech a jejich transportu mimo komunikaci.