Prodej školky budí vášně

REKLAMA

Prodej městské mateřské školy v karlovarské ulici Krále Jiřího sice schválili minulý týden zastupitelé, toto rozhodnutí ale stále budí vášně. Opoziční zastupitelé z řad Pirátů jsou odhodláni věc předat krajskému soudu.

„Chceme to udělat proto, aby se soud zabýval posudkem, který je dle všech našich dostupných informací chybný. Je smutné, že se do našeho města vrátil duch velké koalice ODS-ČSSD, plný nejasných prodejů. Navíc ODS porušila svůj jedenáct let starý slib, kdy tehdejší primátorka tvrdila České televizi, že město připustí pouze a výhradně pronájem těchto prostor, a to výhradně za účelem zachování zařízení předškolního vzdělávání,“ uvedl předseda zastupitelského klubu Jindřich Čermák.

Školku město prodává za 7,8 milionu korun s podmínkou, že zde majitelka Michaela Kemrová zachová minimálně po dobu deseti let školní zařízení. Podle Čermáka oslovení odborníci stanovili obvyklou cenuv této lokalitě minimálně 12 milionů korun. Piráti se navíc obávají, že po uplynutí desetileté lhůty tam vzniknou apartmány.

Kemrová je manželkou koaličního zastupitele Viktora Linharta (ODS). Ten se k prodeji odmítl vyjádřit. „Opozice má zcela jistě právo kritizovat cokoliv, co uzná za vhodné z podstaty své úlohy. Není mi známé vyjádření tehdejší paní primátorky, tedy nemohu posoudit, zda není vytrženo z nějakého kontextu a jednalo se o osobní preferenci bývalé paní primátorky, či nějaké návazné rozhodnutí orgánů města o zařazení prostoru jako neprodejného,“ reagovala Kemrová.

„Překvapují mě prohlášení politiků, „že žádná městská školka v této lokalitě už nebude“, ale ona žádná městská školka po jejím zrušení v této lokalitě již 12 let není, je zde téměř 11 let školka soukromá, která bude v nebytovém prostoru provozována nadále,“ pokračovala provozovatelka školky.

Domnívá se, že prodej opozice kritizuje právě kvůli tomu, že je manželkou zastupitele z ODS. „Jsem přesvědčená o tom, že kdybych v celé věci nevystupovala jako manželka zastupitele, nikdo se předmětnému prodeji nebytového prostoru, kde téměř 11 let provozuji soukromou školku, nevěnuje,“ dodala.

A na kritiku reaguje i ODS. „Českou pirátskou stranu vyzýváme, aby nezvažovali podání podnětu ke krajskému soudu tak, jak obratně, ale neurčitě používají ve svém vyjádření, ale ať tak rovnou učiní. A podloží to znaleckým posudkem, který jistě nebude problém od ´oslovených odborníků´, jimiž se zaklínají, získat. Rádi bychom však připomněli, že posudek může být korektní pouze v případě, kdy bude zohledňovat veškeré podmínky prodeje, tedy věcné břemeno provozovat minimálně dalších 10 let školku,a zohlednění toho, že se současný nájemce vzdal práva na úhradu či zápočtu veškerých vlastních provedených investic,“ uzavírá Jiří Vaněček z ODS.

Autor: Jana Kopecká

zdroj: karlovarsky.denik.cz


„Určitě by školka nebyla rušena, kdyby šlo o zájem dětí,“ je přesvědčena jedna z matek Ivana Al Khaled. „O celý ten prostor má zájem jedna konkrétní osoba a o to tady jde,“ dodává další z matek Veronika Ujčíková. „O prodeji se nikdy nehovořilo. Jsme ochotni připustit pouze a výhradně pronájem a to pouze a výhradně za účelem zachování zařízení předškolního vzdělávání,“ dušuje se primátorka Karlových Varů Veronika Vlková (ODS).

zdroj: https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/karlovarsky-kraj/1455938-karlovarsti-bojuji-o-skolku-mesto-ji-chce-zavrit


Náměstek z ODS čelí obvinění v korupční kauze