25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

REKLAMA

V úterý bylo v Česku odhaleno 658 nových případů nákazy koronavirem. K očkování proti covidu-19 se mohou v Česku od středy hlásit všichni lidé od 30 let. Vedení ministerstva zdravotnictví po rezignaci Petra Arenbergera, který zapomněl na vlastní majetek za desítky miliónů ve středu opět přebere Adam Vojtěch (za ANO), který z funkce odešel loni. V USA už je plně očkovaná polovina dospělé populace.

Občané v Karlovarském kraji začátkem roku, byli striktně odizolování vládním opatřením, ale pomoc přicházela spíš z Německa, která byla vládou opakovaně odmítána. Česká vláda se hlavně postarala o policejní hlídky, které neprodyšně odřízli lidi od zbytku světa, bez další aktivní pomoci.

„Nečinností a nevyužitím možností, kdy německá strana oficiálně nabízela pomoc už před měsícem, tak minimálně na morální úrovni to vnímám jako zjevné selhání,“ říká lékař Libor Dušek

Tomu, co se odehrávalo v nemocnicích, kde se umíralo jako na běžícím pásu odpovídá i další statistika, která jasně ukazuje, že nejen totální promoření, ale také nesrovnatelná smrtelná daň si v Karlovarském kraji vybrala za „podpory“ vlády ANO a ČSSD své.

„Tady vymírají rody. Před pár dny jsem jela za pacientem ve vážném stavu a do toho mi jeho manželka s dítětem na ruce říká, že dneska ráno volali z nemocnice, že mu zemřela maminka a před třemi dny bratr. A já ho odvezu do té nemocnice a druhý den jde na covidovou jednotku a třetí den pacient umírá,“ říká zdravotnice.

Počet úmrtí s covidem-19 v krajích na 10 tisíc obyvatel od října 2020 do února 2021

Vakcíny navíc do kraje zmítaném pandemickou odezvou dorazily jen z Německa. Česká vláda nedala nic navíc.

Pomáhat nejslabším v nouzi není třeba komentovat, výsledky jsou strašlivé.

Jediný kraj se nepřidal s výraznou pomocí. Ministr zdravotnictví v Chebské nemocnici více sliboval, než skutečně udělal.


Současná vláda ANO a ČSSD jistě bude opět slibovat skvělou budoucnost pro všechny.

Poděkovat mohou občané politikům už na podzim ve volbách v roce 2021.


 

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.