Proti politikům se postavily i hotely a restaurace

REKLAMA

Proti Krajským politikům a jejich propagování a po sléze vyhýbavým manévrům se krom mnoha občanů na stranu odpůrců postavilo také karlovarské Sdružení léčebných lázní i krajská sekce Asociace hotelů a restaurací České republiky..

Proti příchodu letecké školy F Air na mezinárodním letišti v Karlových Varech, která by měla škola působit přibližně už od poloviny letošního roku.

Celá peripetie začala nešťastnými výroky náměstka hejtmanky pro dopravu Hurajčíka (ANO), který se vyhýbal i přes sliby v mediích občanům, kteří se dožadovali vysvětlení od politika, aby bylo líp.

„Na minulém zasedání krajské asociace jsme jednomyslně rozhodli napsat usnesení proti letecké škole. Nejenže to bude ovlivňovat životní prostředí, jde hlavně o hluk, protože deset tisíc vzletů a příletů je opravdu strašně moc. Tyto služby Karlovy Vary živí, na hoteliéry jsou navázané další služby“ uvedl předseda krajské sekce asociace Jan Kronika.

Letiště patří kraji a  nyní připravuje smlouvu s leteckou školou, která má omezit dopady provozu F Air na okolní obce. Letecké trasy nemají vést přes obydlená území a výcvik by se měl konat v konkrétních hodinách.

„Opravdu se strašně bojíme, aby ta smlouva nebyla nevypověditelná a do budoucna nám to tu nezlomilo vaz,“ řekl Jan Kronika.

Zástupci Spolku přátel Olšových Vrat iniciovali petici proti škole podepsalo 2 346 lidí.

Jak kraj bude respektovat vůli místních lidí se rozhodne v příštích měsících.