30. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Rabované Sudety všemi režimy bezmocně pláčou

REKLAMA

Smrt si vybrala Karlovarský kraj

Pandemie Covid19 si v Česku vyžádala již přes 24 tisíc obětí. Nejvíce zasáhla nejmenší, nejchudší a strukturálně postižený Karlovarský kraj. Vzhledem k počtu obyvatel tady zemřelo zhruba dvojnásobně více lidí než ve zbytku republiky.

Největší rozdíl se ale ukazuje při přepočtu úmrtí osob starších 70 let. V ostatních regionech zemřelo okolo 1200 nemocných na sto tisíc obyvatel, ale v Karlovarském kraji je počet mrtvých s covidem 2426, tedy více než dvojnásobný.

Do této extrémní nerovnováhy se kraj dostal v lednu a únoru letošního roku. Vysoká čísla nakažených, která tehdy sužovala Karlovarsko, jsou přitom v současnosti vidět ve většině okresů Česka.
Podle historických pramenů se politické reprezentace České republiky o Karlovarský kraj nikdy moc nezajímaly. Už jen fakt, že počet těch, kteří kraj zastupovali a zastupují je tak málo, že prakticky nic, co by prospělo obyčejným lidem nebylo možné prosadit. Poslední ranou bylo nové krajské uspořádání, které z Karlovarského kraje udělalo zprvu nejmenší a následně nejchudší kraj.

Karlovarský kraj se vylidňuje celá desetiletí, ale pražští mocipáni nevidí ani neslyší. S většinou v zádech a noblesou rabují dál celou zemi až nadoraz a často i daleko za čáru.

Nekonečně rabované Sudety všemi režimy bezmocně pláčou.

Kdyby se česká smetánka chovala podle hesla, že každá země je tak silná, jako její nejslabší kraj, asi by dnes nebylo v lidech na hranicích s Německem tolik bolesti a nářků.

Ale v novodobé politické kultuře v Česku se vznešené fráze moc nenosí.

Hyeny dál hodují.


Za vlády hnutí ANO a ODS se lidem tajily katastrofální hospodářské výsledky v Karlovarské krajské nemocnici

O zdravotnictví pečoval Jan Bureš z ODS, dnešní náměstek hejtmana Kulhánka pro dopravu. 


Tito politici mohou za současný stav Karlovarského kraje. Tomu, že by bylo líp snad už nevěří ani slabomyslní hlupáci.

 


 

 

 


zdroj:CT
Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.