Babiš chce zůstat ve vládě sám, nikoho k sobě nechce

REKLAMA

Poslední vývoj událostí na politické scéně po parlamentních volbách je stále na mrtvém bodu. Komunisté se výrazně shodují s hnutím ANO. Podle průzkumů Trendy Česka , Kantar TNS je jasné, že Andrej Babiš nejen zlikvidoval ČSSD, ale nyní významně začíná brát voliče KSČM, která za poslední měsíce ztrácí a na její úkor rostou preference hnutí ANO, které dosahují dnes 33 %. Komunisté mají nyní historicky nejméně 6,5 %.

Trestně stíhaný a doposud sněmovnou nevydaný premiér Andrej Babiš v demisi má jasnou vizi a podmínky, které určuje on. Hra, kterou rozehrál je podle jeho slov se všemi, kteří chtějí jednat o programových shodách a politické podpoře menšinové vlády hnutí jediného muže, hnutí ANO. Na jedné straně Babiš chce podporu ČSSD, ale už nechce demokraty do vlády. Zoufalý Gazdík (STAN), volá po pravicových voličích a pomlouvá všechny strany, které jednají s hnutím ANO, při tom před několika dny vyzýval v mediích ANO, že chtějí také jednat.

Dělit se o politickou moc v zemi podle volebních výsledků, to podle posledních prohlášení nebylo pro Babiše nikdy zajímavé, protože je sám zvyklý z kšeftu brát vše a nikým se nedělit. Jeho podnikatelské praktiky dnes uplatňuje při ovládání státních peněz tak, jako by se  jednalo jen o další z jeho mnoha firem a všichni doufají, že ve prospěch občanů České republiky.

Kromě personálních čistek, které jsou po nepřátelském převzetí špatně fungujícího podniku běžné, však nedochází tak docela ke snižování stavu úředníků a proto lze očekávat, že krátce po té co budou jednotlivá místa ve státních institucích ovládnuta manažery, kteří se naučí agendy spravovat, bude pokračovat druhá vlna čištění, která by mohla postupně i zlevnit provoz státu, jak Babiš před volbami sliboval. Druhá čistka bude pravděpodobně mít za cíl dorazit klientelistické vazby na politické trafikanty. Pak už bude vše běhat jako idylická vnitropodniková selanka. ,,Já mohu vše a ostatní nic.” Mimo jiné se ale stane i to, že poprvé dojde i k tomu, že ” poslušné a loajální odborníky” bude dosazovat jednobarevná a menšinová vláda hnutí, které má “program zprava doleva a zepředu dozadu,” zkrátka pro všechny.

Dnes je již jasné, že demokratické složení vlády z poslanců ze stran, které dostali od voličů mandáty je pro hnutí ANO veliký problém. Určitě jednodušší je ve vlastní firmě si vládnout sám, bez toho aniž by do toho kdokoliv mluvil. Snad občan, ale to až za čtyři roky.

Stát není firma, ale voliči Babišovi dali mandát k tomu aby řídil stát jako firmu a tak je vlastně všechno v pořádku.

Odborníci z hnutí ANO se mohou chovat na území, které dobili, jako by bylo jejich firmou, tak rozhodli voliči.

 

A k tomu, všemu se Babiš cítí Čechem a má rád svíčkovou…