13. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Rada města odvolala jednatele KV Areny

KVListy archiv

REKLAMA

Do 15. června má odvolaný  jednatel KV Areny a radní Vladimír Kvasnička čas na to, aby předal funkci jednatele.

Rada města Kvasničku v úterý na návrh primátora Kulhánka (KOA) odvolala. Ten následující den odcestoval na dovolenou.  Z jedenácti členů rady bylo pro odvolání osm. Tři radní z klubu volných, jehož je Kvasnička členem buď nehlasovali nebo byli proti. Rada města je valnou hromadu KV Areny, která zároveň jmenovala jednatelem Jaroslava Cíchu, vedoucího odboru majetku města. Následně bylo vyhlášeno výběrového řízení na jednatele společnosti. Podle slov náměstka Michala Riška (ČSSD) byl Kvasnička odvolán kvůli dlouhodobé nespokojenosti s jeho svérázným výkladem funkce jednatele, nedostatečné úrovní komunikace s městem jako vlastníkem.

Podle náměstka Jiřího Klsáka (KOA) byla s působením jednatele Kvasničky v KV Aréně dlouhodobá nespokojenost, na požadované informace radním byl jednatel skoupý a požadované ekonomické výsledky společnosti poskytoval městu často neúplné a neaktuální. Jednání Vladimíra Kvasničky bylo pro většinu radních nepředvídatelné, dalo by se říct jako by si jednatel neuvědomoval, že řídí městskou společnost a nikoliv vlastní firmu.

Pád  Kvasničky zapříčinila i smlouva na titulárního partnera KV Areny, uzavřená bez vědomí a souhlasu města za nevýhodných podmínek a bez výběrového řízení. To kritizoval hlasitě primátor Kulhánek, který již jednou pokoušel Kvasničku z politické funkce jednatele odvolat.

Kvasničku do funkce jednatele jmenovala původní, již rozpadlá kolice složená pod vedením hnutí KOA s hnutím Karlovaráci a dnes již rozpadlým klubem hnutí Ano, které má dnes název Volní.

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.