25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Debakl Pirátů, STAN vytěžil maximum

Členové České pirátské strany se po sobotním sčítání probudili do těžké povolební kocoviny. Údajně nejotevřenější strana české politické scény Piráti po volebním debaklu veřejně řeší, co bude dělat dál s Bartošem. Na pirátském fóru už padají i nápady na odpálení Ivana Bartoše z postu předsedy, který se přepočítal, když vstoupil do smrtící koalice s konstruktéry moci.
REKLAMA

Kde udělali mocichtiví pionýři chybu?


Členové České pirátské strany se po sobotním sčítání probudili do těžké povolební kocoviny.

Na to, že Piráti nenesli žádnou politickou odpovědnost je to asi nejzoufalejší výsledek, který ukazuje spíš na nekompetentnost, amaterismus a školáckou nepřipravenost novodobých „pionýrů“.

Údajně nejotevřenější strana české politické scény Piráti po volebním debaklu veřejně řeší, co bude dělat dál s Bartošem. Na pirátském fóru už padají i nápady na odpálení Ivana Bartoše z postu předsedy, který se přepočítal, když vstoupil do smrtící koalice s konstruktéry moci.

STAN si kroužkováním vychytrale zajistili na úkor loajality oslepených pirátů poslanecké mandáty obdobně jako v komunální politice, kdy v pestrobarevných koalicích vždy dokonale zaparatizovali na svých spojencích, aby vytěžili z minima kýžené maximum vykroužkováním. Piráti veřejně zvažují i odchod do opozice.

Po volebním debaklu voliči vykroužkovali Piráty ze Sněmovny a ti obhájili jen zlomek křesel, které doposud lacině z opozičních okupovali, aby bezbřehou kritikou upoutávali pozornost médií.

Koalice Pirátů s hnutím STAN získala ve volbách 15,62 procenta hlasů, což je zhruba o 10 procent méně, než kolik si ještě před několika měsíci představovala.

Kvůli kroužkování Piráti přišli o většinu svých poslanců. Ze 37 křesel, jež koalice vybojovala, jen čtyři obsadili Piráti. Před čtyřmi lety Piráti vybojovali 22 křesel.


 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.