22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Rozhodnuto před uplynutím lhůty, město Tržnici nekoupí

KVListy

REKLAMA

Podle informací které se podařilo Karlovarskému Magistrátu zjistit by město muselo koupit Tržnici i se současným nájemníkem, tomu smlouva vyprší až v roce 2035. Náměstek Čestmír Bruštík (volný) uvedl, že jde o atraktivní zónu, kde by v budoucnu mohlo vzniknout i náměstí. Podle náměstka Michala Riška (ČSSD) jde podle slov odborníků o hodnotné území, které už několik let označují za rozvojové. Neprošel ani návrh náměstka pro majetek města Riška na odložení tohoto bodu na příští zastupitelstvo, aby se zjistily bližší ekonomické údaje o výhodnosti smlouvy, které zatím nebyly dodány.

Hlasovací většina včele s primátorem Kulhánkem (KOA), která odmítla nákup Tržnice, tak neumožnila zajistit ani další informace, které zastupitelé požadovali i přes to, že do vypršení předkupního práv zbývá ještě více než jeden měsíc.

Zastupitelé klubů požadující informace z nájemní smlouvy včele s Märzem, Zemanovou (Karlovaráci) a Homolkou (O co jim jde) vzápětí  svým hlasováním a odmítnutím předkupního práva zastavili i proces pro jejich zjištění odborem právním, který se měl nadále celou věcí dál zabývat a zjistit neveřejné údaje, které titíž zastupitelé pro své rozhodování požadovali.

Městskou Tržnici bude dál pronajímat nový soukromý vlastník současnému nájemci, kterému smlouva vyprší až v roce 2035. Je evidentní, že majitel tržnice Reload Sigma Czech Republic s.r.o. již finanční záležitosti s budoucím vlastníkem dříve vyřešil, protože podle informací z oboru majetku složil na koupi již zálohu. 

 

starší články…

Tržnice v Karlových Varech je na prodej

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.