Odsouzený korupčník za ODS Novák úterní policejní razii unikl

REKLAMA

Jeden ze dvou hlavních aktérů údajné rozsáhlé dotační mafie na severu a západě Čech unikl úterní policejní razii. Jedná se o již odsouzeného korupčníka, bývalého senátora za ODS, exstarostu a podnikatele Alexandra Nováka.

Detektivové ho tak na rozdíl od 23 dalších obviněných v kauze Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad nezadrželi., protože si nemohl fyzicky převzít usnesení o zahájení trestního stíhání, neb je v cizině. Tuto z právu potvrdil mediím jeho advokát Michael Kis, který zároveň zastupuje i jeho obchodního partnera Daniela Ježka, který jako jediný skončil kvůli obavám z ovlivňování svědků ve vazbě a policie Ježkovi obstavila již 41 nemovitostí.

Novák dříve angažovaný za ODS se letos v květnu vzdal českého občanství, údajně by měl mít občanství německé. Policie asi bude muset žádat o jeho vydání.

Novák podle dřívějších informací často cestoval do USA na Floridu, kde se staral o svůj byznys s nemovitostmi. Pokud by se náhodou nechtěl vrátit do ČR a dát průchod spravedlnosti, mohli by Nováka policisté začít stíhat jako uprchlého a soud by na něj i mohl vydat mezinárodní zatykač.