20. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Víte co o Babišovi jeho média nepíší…

Andrej Babiš

Facebook

REKLAMA

S důstojníky StB se nejdřív scházel a pak… Reportér zmapoval neveřejné aktivity ministra Babiše; bývalí tajní policisté v Agrofertu, k čemu je využívá a jak? A jeho válka o Setuzu s Pitrem a Mrázkem

Magazín Reportér přinesl informace z tajného života podnikatele a politika Andreje Babiše. Nebudete věřit vlastním očím, s kým vším se Andrej paktuje. Kontroverzní podnikatel Tomáš Pitr, někdejší obchodní partner zavražděného Františka Mrázka, prý kdysi řekl, že se musí kvůli bezpečnosti svého byznysu obklopovat mafiány. Zdůvodnil to tím, že jeho úhlavní sok Andrej Babiš používá v boji proti němu policejní složky. „Babiš má policajty, já mám podsvětí,“ svěřil se svým známým Pitr.

A opravdu, zdá se, že svět Andreje Babiše je totiž do jisté míry propojen se světem policejních a zpravodajských důstojníků už desítky let. I když byl Babiš podle výroku soudu z roku 2015 veden v seznamech agentů tajné StB neoprávněně, ani on nikdy nezpochybňoval, že se s tajnými scházel. Důstojníci se ho občas na něco zeptali, on jim na něco odpověděl. Kdyby odmítl, těžko by mohl v cizině pracovat. „Příslušníci StB pracovali hlavně systémem pozvání na kafe a zjišťování informací, jestli náhodou někdo nebere provize od dodavatelů. Fungovali úplně stejně jako dnešní BIS,“ řekl k tomu již dříve Andrej Babiš.

Sedmnáct schůzek s „estábáky“

S důstojníky StB se podle dochovaných svazků setkal celkem sedmnáctkrát. Dali mu krycí jméno Bureš. Poprvé se podle svých slov setkal s StB už v roce 1980. „Jeho vztah k orgánům SNB je dobrý,“ pochvaloval si pak styky s Babišem v roce 1982 nadporučík Július Šuman. S StB se stýkal i jeho mladší bratr Alexander, který pak na konci devadesátých let vedl několik slovenských firem svého staršího bratra. Alexander Babiš měl krycí jméno Miki a StB ho vedla nejdřív jako kandidáta tajné spolupráce, pak jako agenta.

číst dál…

 

Znepříjemňují Vám život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na kvlisty@email.cz

 

Vložil: redakce KVL

zdroj: Dáša Vrchotová , krajskelisty.cz

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.