Sanace svahu firmou Rocknet stála10 miliónů

REKLAMA

Skončilo dopravní omezení na průtahu Karlovými Vary. Specializovaná firma  Rocknet předává městu zabezpečenou skálu nad frekventovaným průtahem města.

Výraznou část veřejné zakázky  na sanaci hradilo město. Z rozpočtu občanů Karkových Varů  šlo na akci 8,9 milionu korun,  další příspěvek  uvolnilo Ředitelství silnic a dálnic,  ve výši 1,2 milionu. Veřejnou zakázku získala chomutovská firma Rocknet, které už v minulosti v Karlových Varech vysoutěžila více stavebních zakázek obdobného charakteru.


V periodickém tisku se občané  už nedozví celkem zajímavou informaci, a to že ještě nedávno byl s firmou Rocknet ekonomicky provázán současný náměstek primátorky Petr Bursík (ODS), který je aktuálně trestně stíhaný policií v jiné korupční kauze a ve věci mu bylo již sděleno obvinění.


Podle Bursíka se žádné problémy na sanaci skalního masivu nezaznamenaly. Sanace je prý hotová v termínu a všechny peníze, které měly, na stavbě prý zůstaly.


Proč hned Bursík hovoří o penězích, které zůstaly na stavbě je opět celkem zajímavé,  jako by tomu bylo v jiných případech snad jinak?


Bursík také do medií uvedl, že se nyní pozornost města přesune na Slovenskou ulici, mezi Richmond a Březovou. Jak jinak, protože ze svahu nad silnicí opět padají kameny.  I přes to, že se tam v minulosti již  na svahu pracovalo, čeká  celý svah důkladná sanace, která bude pro odbornou firmu další skvěle odvedenou prací. Opět pod přímým dohledem náměstka Bursíka, který má na starosti investice dozajista “vyžene” z městské pokladny pěkných pár stovek tisíc.

Další lokalitou má být Goethova stezka, kde nestabilní svah ohrožuje  “davy” pěších návštěvníků města. I tam se nasměrují městské milióny, které zkonzumují  pro dobro občanů a návštěvníků specializované firmy, aby bylo vše v bezvadném stavu a předalo se zpět “zadrátované území” správcům městských lesů,  parků, kteří se roky pečlivě starají o svěřený majetek občanů města Karlovy Vary.


Dá se čekat, že nekonečné množství “havárií” bude občany města stát další milióny, které podle Bursíka “zůstanou na stavbě.”