Dopravní terminál bude u Koníčka

REKLAMA

Celkem tři moderní strategické terminály hromadné dopravy by mohly mít Karlovy Vary podle původních návrhů, na které navazuje současné vedení města. Po výstavbě terminálu pod horním nádražím má přijít na řadu vyřešit přestupní terminál U Koníčka, Jako poslední bude řešena dopravní situace přetíženého terminálu u Tržnice.

Na Rozcestí U Koníčka má nástupiště k autobusům být nově uprostřed vozovky, obdobně jako jsou řešeny stovky nástupišť v Praze.

U Koníčka přes širokou vozovku přeházejí chodci vystupující z autobusů z jedné strany komunikace na druhou. Jednoduchý nástupní ostrůvek vylepší přecházení frekventované komunikace.

Finální variantu příprav nyní realizuje vedení města. Model pražského řešení zastávek tramvají a navýšené přechody popsal první náměstek primátorky Tomáš Trtek (ANO).

Město touto variantou podle něho hodně ušetří, v řádu až několik desítek milionů korun. „Nebudeme muset ani řešit nedaleký most přes Rolavu, tato varianta bude praktická a bezpečná,“ konstatoval pro Deník Tomáš Trtek.

Konečnou podobu terminálu bude město řešit s architektem Petrem Frantou, ten je také autorem dopravního uzlu pod horním nádražím.

Na Tržnici k velkým stavebním změnám dojít nemá. Bude obnoven kryt komunikace silnice a nástupišť.

Ještě v letošním roce by mělo být vypsáno výběrové řízení tak, aby stavební firmy mohly příští rok zahájit stavbu. Součástí zásadní celé akce bude také nezbytná spolupráce s dopravním podnikem z důvodu optimalizace jízdních řádů.
Přestavba Tržnice by měla přijít až 12 milionů korun, osmdesát procent by měly pokrýt dotace z Integrovaného plánu rozvoje města.

Kromě aktuálních dopravních opatření, bylo v minulosti odbornou veřejností vážně diskutováno řešení soustavně přetížené a stále se zhoršující dopravní situace na ulici Sokolovská, kde měla už před deseti roky vzniknou čistá obchodní zóna v souvislosti s tehdejším převedením těžké dopravy na průtah města. Ale o tom současné vedení v nejbližší době neuvažuje. Řešení zoufalé dopravní situace možná časem představí dopravní inženýři.