13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Soud zrušil začátek procesu v dotačním případu na severozápadě Čech

Jeden z advokátů podal návrh na to, aby kauzu ROP Severozápad neřešili v Ústí nad Labem, ale zabýval se jí Městský soud v Praze.
REKLAMA

Jeden z advokátů podal návrh na to, aby kauzu ROP Severozápad neřešili v Ústí nad Labem, ale zabýval se jí Městský soud v Praze.

Zahájení soudního procesu v jednom z největších případů ovlivňování evropských dotací se odkládá. V rozsáhlé kauze je kvůli způsobu rozdělování dotací na severozápadě Čech obžalováno 27 lidí.

Ústecký krajský soudce Jiří Blažek poslal ve čtvrtek všem aktérům zprávu, v níž uvádí, že případ se příští týden projednávat nezačne. A zároveň zrušil i další jednání naplánovaná na zbytek září.

Blažek tento krok zdůvodnil v dokumentu, který mají Seznam Zprávy k dispozici tím, že dostal návrh, aby se kauzou zabýval jiný soud.

„Zatím se k tomu nemůžu vyjadřovat, protože informace nebyla doručena všem účastníkům,“ uvedla mluvčí ústeckého krajského soudu Veronika Suchoňová.

V této kauze měli už příští týden stanout před soudem někdejší vlivní severočeští podnikatelé Alexandr Novák a Daniel Ježek, trojice bývalých hejtmanů Jana Vaňhová, Jiří Šulc a Josef Novotný nebo tehdejší politici z Ústeckého a Karlovarského kraje.

Nyní se však bude čekat, až Vrchní soud v Praze rozhodne, který soudce bude nakonec případ řešit.

KVListy_fotokoláž

 

 

Zabývat se bude v této souvislosti návrhem advokáta Jiřího Schüllera, který zastupuje bývalého náměstka karlovarského hejtmana Petra Navrátila.

číst více…

 

 

zdroj:Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz)


Práce advokátů, kdy se zjistí něco krátce před zahájením soudního řízení je skutečně dojemná. O to víc, když se bude jednat o pořádné palety u 27 obviněných z defraudace astronomických částek, které už zřejmě nikdo nikdy neuvidí.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.